Bez kategorii

Sposoby na piękne zęby

Obecnie o młody uśmiech nie jest trudno. Gabinety dentystyczne oferują nam ogromną gamę usług, od tradycyjnego leczenia po leczenie ortodontyczne. Jeszcze 15 lat temu aparat ortodontyczny nosiły głównie dzieci. W obecnym czasie, coraz częściej zakładają go Polki w wieku 25, 30, 40 lat. Skąd wady zgryzu po 30-ce, skoro wcześniej był bez zastrzeżeń?

Dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Zasadniczą przyczyną krzywienia się zębów u dorosłych osób są „ósemki”. Rosnąc, spychają pozostałe zęby przez co powodują wady zgryzu. Tym samym jeżeli się pojawiają, powinniśmy skorzystać z rad specjalisty. Ortodonta (www) oceni, czy w szczęce jest na nie miejsce.

Mimo innowatorskich, bez przerwy doskonalonych rozwiązań protetyki stomatologicznej, statystyki alarmują, że większość Polaków posiada ubytki w uzębieniu. Problem jest bardzo poważny albowiem ubytki w uzębieniu są powodem tego, że pozostałe zęby są bardziej obciążone, zaczynają się przesuwać, co w efekcie prowadzi do zmian w rozkładających się siłach żucia. Im dłuższy czas zbywamy problem, tym bardziej skomplikowane są konsekwencje.

Stomatologia stale ewoluuje wiec wizyta u dobrego dentysty nawet z bardzo poważnym problemem nie musi być stresująca. Leczenie kanałowe (sprawdź), do niedawna wyjątkowo nielubiany zabieg dentystyczny nie jest już bolesny, albowiem odbywa się pod znieczuleniem i robiony jest najlepszymi instrumentami.

Jedną z najlepszych metod na przywrócenie naturalnego uśmiechu, poprawienie rysów twarzy są implanty (źródło). Przed zabiegiem musimy wykonać szereg badań i prześwietlenie szczęki. Implanty są zakładane w znieczuleniu miejscowym. Lekarz dentysta (ortodonta warszawa wola) wszczepia kilka implantów i przytwierdza na tym rusztowaniu protezę zębową. Za jedyny minus takiego rozwiązania możemy uznać ich stosunkowo wysoką cenę, ale są one bardzo trwałe i można się nimi cieszyć przez całe życie.

dentysta

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej, w gabinetach możemy wybrać formę ratalnej opłaty, co jest szczególnie pomocnym rozwiązaniem. Nie musimy już zazdrościć równych i śnieżnobiałych zębów Annie Czartoryskiej czy Angelinie Jolie. Teraz każdy z nas może taki posiadać.