Informacje sportowe

Śpiwory powinny zapewniać ciepło

Śpiwory mogą być rozpinane albo w całości

Kiedy udajemy się na obóz, powinniśmy okazać się przyszykowani na to, że będziemy wymagali kilku niezbędnych przedmiotów, bez których taki wyjazd nie ma możliwości się udać. Dlatego w pierwszej chwili powinniśmy spojrzeć na śpiwory oraz zadecydować, które z nich okażą się dla nas właściwe. Mamy szansę kupić takie, które będą rozpinane na calutkiej długości, więc łatwiej będzie się w nie wchodziło, a w razie konieczności, będziemy mieli szansę z nich zrobić pojedyncze, spore nakrycie, ale mamy szansę wybrać również takie, które wcale nie okazują się być rozpinane oraz wtedy przypominają swoim wyglądem taką mumię. Poza tym różnią się one między sobą grubością, więc powinniśmy się zastanowić, czy będziemy potrzebować taki, który będzie nas grzał, czy wystarczy cienki, ponieważ noce powinny być gorące.

wspinaczka górska

Autor: Masa Sakano
Źródło: http://www.flickr.com
Polary będą niesamowicie wygodne

Kiedy planujemy dalekie wędrówki, to powinniśmy się na nie odpowiednio przyszykować. Jeśli nie mamy wiedzy jaka będzie pogoda, lecz przyjmujemy, że ma szansę w jakieś dni być chłodno, to powinniśmy się namyślić, czy nie zapakować do torby polary. Przeważnie okazują się być one zrobione z miękkiego tworzywa, który jednocześnie okazuje się być bardzo ciepły i świetnie będzie nas ochraniał przed zimnem. Co więcej są takie, które będą cieńsze i takie naprawdę grube, więc musimy się namyślić jakiej pogody się spodziewamy i które z nich najlepiej się spiszą w naszym przypadku. Im lepiej dopasowany polar, tym wygodniej nam w nim będzie, zwłaszcza że najczęściej są miękkie oraz przytulne – polecana witryna (zobacz więcej o śpiworach).

w namiocie

Autor: Oleh Slobodeniuk
Źródło: http://www.flickr.com
Co powinniśmy ze sobą zabierać

Musimy być przyszykowani na to, że na biwaku dużo ma możliwość się zdarzyć, dlatego tak istotne okazuje się być to, aby spakować do torby wszystko co konieczne. To właśnie powoduje, że w pierwszej chwili myślimy o śpiworze, karimacie albo materacu, a także o niezbędnej odzieży, która będzie idealna na każdą pogodę – www.skalnik.pl/odziez-meska-kurtki.html