Dla dzieciaków

Śpiworki z delikatnych surowców

Świadomość pewnego i zdrowego spania dziecka to dla każdego rodzica najistotniejsza kwestia. Każdy niemowlak, niezależnie od pory roku potrzebuje ciepła i otulania nie jedynie przez rodziców. Noworodki otula się w rożek, otulaczek, kocyk, lub większą pieluszkę konstruując coś w rodzaju kokonu. Rożek jest pierwszym i najbliższym towarzyszem pociechy. Bobas obcuje z nim bezpośrednio, dotykając w szczególności buzią i innymi nieokrytymi częściami ciała.

zadowoloone dziecko

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego powinien być zbudowany z materiałów miłych dla skóry malucha. Dzianiny futerkowe zużytkowane do wyrobów, powinny spełniać standardy produktów dopuszczonych dla najmłodszych. Rożek będzie również dosyć często prany, toteż użyte do jego uszycia towary powinny być stosownie trwałe. Grubość rożka powinna być dobrana do pory roku. Ocieplenie rożka powinno być tak zoptymalizowane, by malec ani się w nim nie przegrzewał, ani nie wyziębiał. Wielu opiekunów preferuje śpiwory dla dzieci, ponieważ zapobiegają one odkrywaniu się nocą, a również gwarantują utrzymanie odpowiedniej temperatury. Takie małe śpiworki określone są specjalnie dla bobasów.

Śpiwór nakłada się dziecku jak ubranko, dzięki czemu malec nie odkryje się i nie zmarznie. Śpiwór musi być prawidłowo dostosowany do wieku dziecka, tak żeby otwór na wysokości szyi nie był zbyt obszerny. Część tylna śpiwora nie powinna mieć szwów, gumek ani żadnych materiałowych nierówności. To dotyczy też części środkowej śpiwora. Śpiwory dla dzieci mają postać gruszki, jaki gwarantuje dużą przestrzeń dla nóżek, a brak rękawków zapobiega przesadnemu przegrzaniu się maluszka .http://www.iltex.pl/produkty/dla-dzieci/]Zamek błyskawiczny na całej długości upraszcza wyjmowanie dzidziusia, czy przewijanie w nocy. W chłodniejszych mieszkaniach sprawdzą się śpiworki welurowe, trochę ocieplane, natomiast ogromną sławą cieszą się śpiworki bawełniane. Na rynku asortyment śpiworów przyprawia o zawrót głowy. Nabycie stosownego wbrew pozorom wcale nie jest prosty. Praktycznie każdy śpiwór uszyty jest z myślą o konkretnych założeniach. Jego fason, wypełnienie i materiał powinno się dobrać do osobistych potrzeb. Zobacz też .