Dla dzieciaków

Spędzanie czasu z najmłodszymi

Dzieciństwo jest czasem, kojarzącym się najczęściej z beztroską zabawą i brakiem problemów. Przywodzi na myśl też opiekę i troskę opiekunów, która powinna być w tym okresie obecna. Obecnie jednak jest sporo sytuacji, kiedy rodzice nie opiekują się własnymi dziećmi. Niejednokrotnie wynika to z ich obowiązków zawodowych; gdy oboje rodzice pracują, dziecko pozostawiają w żłobku, przedszkolu lub na oku opiekunki. W rzeczywistości czas spędzany z własnymi pociechami jest niezwykle ważny i ma ogromny wpływ na umysł dziecka i jego przyszłe życie. Dlatego nawet najbardziej zapracowani dorośli powinni mieć czas dla swoich dzieci, czasami także kosztem własnej pracy. Wiele osób bowiem później żałuje, że nie miało bliższego i częstszego kontaktu z dziećmi. Rodzajów takiego spędzania czasu jest duża liczba.

dziecko z ojcem

Autor: Ethan Hein
Źródło: http://www.flickr.com
Czytanie

Ostatnio niezwykle usilnie mówi się, jak znaczące dla rozwoju najmłodszych jest czytanie im książek przez opiekunów. Niektórzy twierdzą nawet, że należy czytać już dziecku nienarodzonemu, gdyż głos matki czy ojca ma działanie kojące. Czytanie przez rodziców to nie tylko czynność pomagająca dzieciom zapaść w sen, poznać nowe wyrazy czy kontynuować naukę czytania czy alfabetu. Taki sposób spędzania czasu również bardzo zacieśnia więzi między najmłodszymi a dorosłymi a na te pierwsze ma działanie uspokajające, szczególnie gdy czytanie jest codziennym rytuałem. Warto także wykazać swoje zaangażowanie podczas czytania, interpretując daną opowieść we własny sposób. W ten sposób dziecko bardziej ją zapamięta. Kolejno… certyfikowane place zabaw.

Ruch na świeżym powietrzu

Aktywność fizyczna jest ważna dla ludzi w każdym wieku. W przypadku dzieci ma to wpływ na ich organizm, który cały czas rozwija się. Dla rodziców wspólna zabawa z pociechami to dobra okazja do odpoczynku od pracy i zwykłych zajęć.

Nie ma co czekać, takie niezwykłe okazje należy prędko wykorzystywać, zatem nie wahaj się i zwyczajnie sprawdź kompletną ofertę (https://zabawekczas.pl/produkty/maskotki,2,1650).

Można między innymi pójść na plac zabaw , na którym dziecko bawi się samodzielnie lub z rówieśnikami. Rodzice z kolei mogą w tym czasie odpocząć. Zależnie od przyrządów znajdujących się na placu zabaw zabawy najmłodszych mogą być różne. Niekiedy wystarczy jedynie mieć własną piłkę do gry z rówieśnikami. Rozmaite ćwiczenia robione na drabinkach i innych elementach pozwalają dzieciom utrzymać dobrą formę.