Bez kategorii

Smaki dzieciństwa

Każdy chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze, również w kwestii żywienia. W czasach, kiedy prawie wszystkie produkty spożywcze są niejednokrotnie poddawane obróbce i przepełnione chemią, niełatwo jest wybrać coś właściwego. W szczególności biorąc pod uwagę fakt, że niewielu z nas ma czas samemu hodować warzywa, a następnie jeszcze przygotować z nich danie odpowiednie dla posiłek nadający się dla zdrowy posiłek dla pociechy.

Naturalnie problem ten rozwiązały różnorodne przedsiębiorstwa, które posiłki dla niemowląt robią za rodziców, pakują do szklanych opakowań i rozsyłają do sklepów. Lecz skąd mamy być pewni, iż to, co kupujemy, jest dobrej jakości, wytworzone z najlepszych składników???

warzywa

Autor: pulaw
Źródło: http://www.flickr.com

Generalnie mamy dwie opcje. Możemy kupować dania popularnych i szeroko dostępnych producentów, takich jak Gerber czy Hipp, albo szukać alternatywnych wytwórców żywności ekologicznej. Z pierwszej grupy na wyjątkową uwagę zasługuje firma Hipp, oferująca linię produktów Hipp-Bio.

Druga część nazwy, która jest dodatkowo znakiem gwarantującym jakość według standardów Unii Europejskiej, mówi nam, iż składniki służące do wyrobu dań dla najmłodszych przez tą firmę pochodzą z upraw ekologicznych, czyli:• Uprawa nie opiera się na chemicznych metodach protekcji roślin• Stosowane są jedynie niemodyfikowane genetycznie nasiona• Zaniechano używania nawozów azotowych, które w nadmiernej ilości są niebezpieczne, Szczególnie dla dzieci• Hodowla zwierząt odbywa się w harmonii z wymogami gatunku

Ten znak daje nam już jakieś zapewnienie, iż kupujemy produkty ekologiczne. Firma Hipp wyrabia wszystko, czego mogli byśmy zapragnąć, czyli: mleko dla niemowląt, kaszki dla niemowląt oraz posiłki dla niemowląt, ponadto jeszcze soczki, desery, a nawet kosmetyki.

Ta oryginalna strona www (welldent.wroclaw.pl/) także posiada ciekawe materiały na przedstawiany tutaj temat. Jeśli zatem Cię on interesuje – nie zwlekaj i przeczytaj to!

Warto też być poinformowanym, że posiada specjalną linię produktów ze składników mało alergizujących. Zobacz również jak rozszerzać dietę dziecku.

Jeśli chodzi o innych producentów żywności ekologicznej należy powiedzieć o mniej znanej w naszym kraju marce Holle. Posiada ona 35 lat doświadczenia, poparte obecnością na rynku żywności ekologicznej dla dzieci i niemowląt. Jest producentem produktów spożywczych dla niemowląt i dzieci w jakości BIO planet – (zdrowa żywność) oraz Demeter. W swojej ofercie posiadają takie produkty jak: mleko krowie i kozie w proszku, kaszki orkiszowe oraz jaglane, ryżowe – mleczne oraz bezmleczne, dania oraz deserki „gotowe do podania” w hermetycznie zamkniętych słoiczkach. Jej produkty można znaleźć na wielu stronach z żywnością ekologiczną.

Podsumowując, kiedy wybieramy jedzenie dla swojego maleństwa, nie zapominajmy, żeby upewnić się, iż do jego produkcji zostały wykorzystane warzywa ekologiczne, a także inne składniki pochodzące z ekologicznych upraw lub hodowli. Jeśli nie mamy czasu sami przygotować dania, sięgajmy po gotowe produkty znanych, sprawdzonych producentów posiadających atesty.

Czytaj regularnie bloga dla mam i bądź na bieżąco: adres bloga.