Dla dzieciaków

Skwer do zabaw dla dzieci na twoim podwórku

Kiedy posiadamy małe dzieci chcemy, aby posiadały obszar do zabawy. Gdy żyjemy w swoim, wolno stojącym domu, wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni nie będzie zbyt skomplikowane.

Pokój dla dziewczynki, Pinio Barcelona

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Co jednak zrobić w sytuacji, gdy żyjemy w centrum metropolii, na zatłoczonym osiedlu, gdzie trudno o zwykły skwer a tym bardziej o odosobniony obszar dla najmłodszych?
Nowo wybudowane osiedla już w swoich planach posiadają place zabaw. Jeśli jednak jesteśmy mieszkańcami starej kamienicy, chyba nie znajdziemy tam takiego przybytku. W tej sytuacji warto udać się do wspólnoty mieszkaniowej z prośbą o realizację tego rodzaju projektu. Jeśli dobrze się zmobilizujemy z pozostałymi rodzicami z sąsiedztwa, będziemy mogli wysłać swoje dzieci na place zabaw już w najbliższe wakacje. Bowiem tego typu projekty finansowane są ze środków remontowych, opłacanych każdego miesiąca przez mieszkańców. Dlatego też nie będziemy potrzebowali opłacać inwestycji ze swojej kieszeni – więcej o placach zabaw.
płótno - ubrania

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Warto już gotowy projekt przedłożyć do zarządu, wówczas będziemy posiadali większą szansę na triumf. Potrzebujemy zawrzeć tam wykaz kosztów, przedstawić firmę, która zajmie się wykonaniem, wymienić wszystkie materiały, np. siatka na plac zabaw do jego odgrodzenia, huśtawki, zjeżdżalnie i inne urządzenia ku radości najmłodszych. Można także pomyśleć o urządzeniach do ćwiczeń dla dorosłych, jest to teraz bardzo popularny fenomen w tego typu punktach. Do realizacji tego przedsięwzięcia, siatka na plac zabaw będzie niezbędna.

Chcesz sprawdzić, co inny serwis wspomina o opisywanym w naszym artykule temacie? Ten wpis ze strony (http://horyzont.net.pl/wycieczka/warszawa/) wyjaśni Twe zagwozdki.

Będziemy wtedy mogli odgrodzić teren i zamknąć go wieczorem, aby zapobiec zniszczeniu ze strony wandali – .

Poszczególny rodzic pragnie, aby jego dziecko posiadało obszar do zabawy blisko domu.

Jeśli w twej okolicy nie widzisz placu zabaw, weź sprawy w swoje ręce i udaj się do zarządu wspólnoty z dopracowanym projektem. Wówczas szansa na sukces będzie większa. Na pewno wesprą cię rodzice pozostałych dzieci zamieszkujących osiedle.