Bez kategorii

Skuteczny odwyk alkoholowy szansą na wyleczenie!

Leczenie detoksykacyjne, ma na celu przede wszystkim usunięcie z organizmu alkoholika toksyn nagromadzonych na skutek nadużywania alkoholu. Proces ten, nazywany niekiedy też odtruciem alkoholowym, umożliwia przywrócenie przywrócić równowagę wodnoelekrolitową. Uzupełnienia także jony sodu. Dobrze zrealizowany detoks alkoholowy to także metoda na usunięcie czy też złagodzenie objawów abstynencyjnych, zarówno tych psychicznych, jak i somatycznych. W zespołach o przeciętnym nasileniu, osobom chorym w trakcie terapii dodatkowo podaje się lekarstwa. Z kolei w zespołach abstynencyjnych objawiających się wzmożonymi objawami, odtrucie alkoholowe musi zostać przeprowadzone w warunkach ambulatoryjnych bądź w trakcie pobytu w szpitalu. W takim przypadku leczenie detoksykacyjne bardziej jest nastawione na ratowanie życia chorego niż na przebieg terapeutyczny.

terapie

Autor: amenclinicsphotos ac
Źródło: http://www.flickr.com
Detoks na na ogół rozpoczyna się od trafnej oceny chorego: wykonywane są badania ogólnego stanu, ocenie zostaje poddany układ sercowonaczyniowy. Badany jest do tego stan psychiczny: świadomość, obecność oznak depresyjnych, lęków, itp. Odwyk lub odtrucie alkoholowe będzie w wielu wypadkach niezbędne do tego, by chory mógł zacząć dalszą kurację – poddaj się detoksowi alkoholowemu – BeFree. Następnym krokiem jest terapia alkoholowa, która może odbywać się w formie indywidualnej czy też grupowej.

alkoholizm

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Po zwieńczeniu detoksu alkoholowego, pacjent zostaje zmotywowany do zaczęcia kuracji. Znaczy to, iż po całkowitym odtruciu alkoholowym, odbywającym się pod kontrolą lekarza, chory jest poddawany kompetentnej opiece psychoterapeutów. W czasie kuracji alkoholowej dopełniane są kolejne cele, do których należy zaliczyć utrzymanie zupełnej wstrzemięźliwości.

Czy jakieś komentarze o nas owego artykułu Cię zaciekawiły? W takim razie będzie nam niebywale przyjemnie, jeśli dodasz do nich także swe opinie.

Każda terapia alkoholowa ma również za zadanie ośmielanie chorego do zmiany sposobu myślenia. Psychoterapia ma w leczeniu choroby alkoholowej kluczowe znaczenie, gdyż oddziałuje na psychikę pacjenta przez ustalenia, wiadomości, pomagając w ów sposób wrócić do normalnego funkcjonowania. Odtrucie alkoholowe ma na celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia powikłań, do jakich może dojść szczególnie we wczesnym okresie trzeźwienia. Osoby nietrzeźwe muszą być kurowane w szpitalu, natomiast trzeźwiejące – poddawane detoksowi. Odtrucie alkoholowe – detoks organizmu po spożywaniu alkoholu – BeFree musi dokonywane być w stosownych warunkach, pod kontrolą medyka .