Dla dzieciaków

Skuteczne czytanie w języku angielskim – praktyczne wskazówki

Jest wiele metod, dzięki którym możesz podnieść skuteczność naszego czytania w języku angielskim. Niżej znajdziecie najciekawsze z nich.
Miej za każdym razem przy sobie słownik angielsko-polski.

Zasada ta jest chyba najważniejsza wśród tych, które wymienimy.

Sprawdź inne pokrewne niezwykle przydatne źródło informacji na rozważany problem – kliknij tu i przeczytaj więcej w serwisie angielski rzeszów.

Nieomal w każdym tekście, który zdecydujemy się przeczytać w języku angielskim, znajdziemy słowa jak też frazy, z jakimi wcześniej się nie spotkaliśmy. Ażeby nauka – nauka włoskiego Warszawa – czytania szła nam dobrze oraz ażeby dobrze zrozumieć odczytywany tekst, musimy rozwiać wszelakie wątpliwości co do ich znaczenia. Bez znaczenia, czy sięgniemy po konwencjonalny słownik z papieru, czy też tłumacz elektroniczny czy w formie aplikacji na naszym smartfonie bądź tablecie – istotne, aby dzięki niemu wyjaśnić słówko, z jakim spotykamy się po raz pierwszy. Zwracajmy uwagę na niuanse językowe takie jak gry słowne. Angielski charakteryzuje się mnogością tzw. gier słownych, których liczba w tekście przewyższać może liczbę ich odpowiedników w języku polskim. To interesujące narzędzie językowe, dzięki któremu autor uzyskuje wyjątkowy rezultat, który może mieć oddziaływanie na rozumienie odczytywanej przez nas pracy.

nauka czytania

Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu
hot wheels

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka czytania jest o wiele bardziej skuteczna, jeżeli usiądziesz wygodnie oraz będziesz czytał zrelaksowany. Gdy jesteśmy odprężeni, przyswoimy więcej z odczytywanej treści, aniżeli jeśli odczytujemy w stresie, lub jeżeli jesteśmy poddenerwowani.

Powinniśmy sięgnąć po lekturę wtedy, kiedy mamy na to chęć, a nie wtedy, kiedy musimy. Czytając z przymusu będziemy rozmyślać o czymś innym, natomiast większa część materiału ulotni się niezauważona.