Dla dzieciaków

Skuteczne czytanie w języku angielskim – praktyczne wskazówki

Jest wiele metod, dzięki którym możesz podnieść skuteczność naszego czytania w języku angielskim. Niżej znajdziecie najciekawsze z nich.
Miej za każdym razem przy sobie słownik angielsko-polski.

Zasada ta jest chyba najważniejsza wśród tych, które wymienimy. Nieomal w każdym tekście, który zdecydujemy się przeczytać w języku angielskim, znajdziemy słowa jak też frazy, z jakimi wcześniej się nie spotkaliśmy. Ażeby nauka czytania szła nam dobrze oraz ażeby dobrze zrozumieć odczytywany tekst, musimy rozwiać wszelakie wątpliwości co do ich znaczenia. Bez znaczenia, czy sięgniemy po konwencjonalny słownik z papieru, czy też tłumacz biuro tłumaczeń rosyjski elektroniczny czy w formie aplikacji na naszym smartfonie bądź tablecie – istotne, aby dzięki niemu wyjaśnić słówko, z jakim spotykamy się po raz pierwszy. Zwracajmy uwagę na niuanse językowe takie jak gry słowne. Angielski charakteryzuje się mnogością tzw. gier słownych, których liczba w tekście przewyższać może liczbę ich odpowiedników w języku polskim. To interesujące narzędzie językowe, dzięki któremu autor uzyskuje wyjątkowy rezultat, który może mieć oddziaływanie na rozumienie odczytywanej przez nas pracy.
nauka czytania

Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu
hot wheels

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka czytania jest o wiele bardziej skuteczna, jeżeli usiądziesz wygodnie oraz będziesz czytał zrelaksowany. Gdy jesteśmy odprężeni, przyswoimy więcej z odczytywanej treści, aniżeli jeśli odczytujemy w stresie, lub jeżeli jesteśmy poddenerwowani.

Powinniśmy sięgnąć po lekturę wtedy, kiedy mamy na to chęć, a nie wtedy, kiedy musimy. Czytając z przymusu będziemy rozmyślać o czymś innym, natomiast większa część materiału ulotni się niezauważona.