Dla dzieciaków

Skąd bierze się fenomen gier online?

W świecie gier online coraz więcej graczy przenosi się do świata online. Mamy tutaj dwie możliwości wejścia w świat wirtualny – przez sam portal gry albo też po pobraniu instalatora gry na własny dysk. Drugi z wariantów gwarantuje więcej wyborów, wirtualnych „fajerwerków”, a co za tym idzie, daje więcej atrakcji.

Odzew jaki mają gry na przeglądarkę to nade wszystko zasługa powszechnego dostępu. By móc w nie zagrać niepotrzebne są pieniądze ani żadne licencje, wystarczy iż dokonamy szybkiej rejestracji na platformie i gotowe. Zostaje już tylko wdrożenie się w wirtualny świat, przechodzenie kolejnych poziomów czy zdobywanie doświadczenia. To zależy już tylko od czasu, który poświęcimy naszej wirtualnej przygodzie.

Atrakcyjność gier na przeglądarkę wynika też z faktu, że na platformach mogą mierzyć się zarówno bliscy znajomi jak i gracze z całego świata. Nie można marudzić i narzekać – jeśli ktoś ze znajomych nie może, zapewne znajdzie się w tym samym czasie i zakątku sieci inna osoba, którą sprawdzimy po nicku. Sam nick to nic innego nazwa gracza, często odsyłająca do istotnych statystyk w świecie danej gry – zobacz więcej.

Dzięki możliwości podglądnięcia konkurenta szybko sprawdzimy jaki poziom prezentuje. W kontekście gier nastawionych na walkę pozwala to unikać nierównego pojedynku, eliminacji, a tym samym konieczności budowania od początku. Takiego scenariusza wszyscy gracze obawiają się najbardziej. Zatem kliknięcie obok ikonki gracza umożliwia na szybkie podejrzenie statystyki rywala, jego doświadczenie, czy najważniejsze w walce parametry siły ognia.

Detale graczy online niełatwo jednolicie sprecyzować bez podawania konkretnych nazw gier – w „sportowych” najważniejsze są rankingi i passy, kiedy chodzi o gry logistyczno-ekonomicznych liczy się więcej czynników pobocznych, które wpływają na „siłę” naszej jednostki na wirtualnej mapie.

W batalistyce online już na samym początku możemy uczyć się sztuki walki zgodnej z wytycznymi i regulaminami gry. Im szybciej uzbroimy się, poprawimy siłę ognia, tym większe okażą się nasze szanse na wygranie z równym i lepiej dozbrojonym kontr-graczem. Jest to bowiem najważniejsza karta przetargowa by zostać graczem nie do zajechania przez konkurencję w świecie wirtualnej batalistyki.