Bez kategorii

Serce – co należy robić, by zachować je w świetnej kondycji na długie lata?

To bez wątpienia jeden z najważniejszych narządów ludzkiego ciała. Gdyby nie jego praca krew nie mogłaby docierać do tkanek.

więcej o poradni kardiologicznej
Niestety obecnie na serce czatuje wiele niebezpieczeństw. Stres, niewłaściwa dieta, brak ruchu – wyliczać można bez końca. Co z tego wynika? Niejedna poradnia kardiologiczna jest przepełniona. lekarze alarmują: w bardzo szybkim tempie rośnie ilość osób zmagających się ze schorzeniami wieńcowymi, nadciśnieniem albo niewydolnością krążenia. Jak ich uniknąć? Liczy się profilaktyka. Regularne badania to podstawa. Na szczęście – co dobrze byłoby jasno zaakcentować – w naszym kraju diagnostyka chorób naczyniowo-sercowych jest dosyć zaawansowana. Jedną z najbardziej popularnych „metod” wykrywania potencjalnych „patologii” we wspomnianym obszarze stanowi bez wątpienia ultrasonografia serca. Badanie pozwala w nieinwazyjny sposób ocenić stan serca oraz dużych naczyń krwionośnych.

Koniecznie poznaj najnowszy tekst (http://hipokrates-olesnica.pl/stomatolog/) na omówiony tutaj temat. Nie daj się prześcignąć innym! Polepsz swoją wiedzę na to zagadnienie.

Zwykle przeprowadza je poradnia kardiologiczna – Przychodnie Kardiologiczne.

Nie zapominajmy jednakże, że nawet najlepsza profilaktyka nie przyniesie oczekiwanych rezultatów jeżeli nie zadbamy o właściwy tryb życia. Nie bez przyczyny mówi się, iż ruch to zdrowie. Nadwaga sprzyja powstawaniu miażdżycy i znacząco zwiększa ryzyko pojawienia się udaru mózgu.