Informacje sportowe Sprzęciwo

Rzeczy potrzebne w trakcie różnych ekspedycji

Nadchodzą chłodniejsze dni i dużymi krokami zbliża się zima. Poszukując w sklepach zimowych kurtek, swetrów, czy czapek, nie należy zaniedbywać innej istotnej części ubrania, a mianowicie rękawicach.

nóż bear grylls

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
rękawiczki zimowe

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Zabezpieczają one dłonie przed mrozem i zapobiegają wysuszanie skóry.

Jeżeli masz chęć zdobyć podobne dane na omawiany wątek to odkryj więcej tu (https://www.skalnik.pl/kask), ponieważ znajdziesz tu tylko ciekawe informacje na omawiany temat.

Skóra dłoni jest stosunkowo delikatna, chłodny wiatr i znaczne różnice między temperaturą na zewnątrz i w środku pomieszczeń sprzyjają jej przesuszeniu, co objawia się szybszym starzeniem, a również pękaniem i zaczerwienieniem.

Kiedy temperatura na zewnątrz spada niżej zera powinno się zakładać rękawiczki zimowe. Najlepszym rozstrzygnięciem są rękawiczki wykonane ze skóry naturalnej. Taki surowiec gwarantuje optymalną ciepłotę, a również nie zezwala na pocenie się i przegrzewanie dłoni. Należałoby zwrócić również uwagę na stan samej skóry, także sposób obszycia i wytrzymałość nici. Najtańsze rękawiczki wytwarzane są z odrzutów skórzanych, a do ich produkcji wykorzystuje się niskiej jakości nitek. Te lepszej jakości skonstruowane są ze skóry odpornej na warunki pogodowe, również nitek, jakie są rozciągliwe i odpornością przypominają delikatną żyłkę wędkarską. Ważne jest także stosowne scalenie osobnych detali. Ważne jest, aby przy ich kupowaniu poza stylistyką, zwrócić uwagę na ich jakość – świetne produkty od
W trakcie różnych ekspedycyj i nie tylko, przydatnym okaże się nóż bear grylls – .

Jest to zmodernizowana odmiana noża survivalowego, zaprojektowanego we współpracy z propagatorem survivalu Bearem Gryllsem.
Rękojeść z gumy przymocowana na całym trzpieniu ma antypoślizgowe teksturowanie, przez co nóż wspaniale przywiera do dłoni.