Informacje sportowe Sprzęciwo

Rozwój tenisa ziemnego w Polsce

Które zawody sportowe są ukochane przez Polaków? Z pewnością piłka nożna, mimo faktu, że nasi piłkarze kiepsko grali podczas Euro 2012. Na drugim miejscu lokują się skoki narciarskie. To niszowa dyscyplina, która została mocno rozpropagowana przez najlepszego skoczka, Adama Małysza. Relacje z jego kluczowych turniejów były śledzone przez miliony rodaków. To znana tendencja, że sukcesy w danej dyscyplinie przynoszą zainteresowanie nią dużej publiczności. Podobnie prezentuje się tenis live.

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Agnieszka Radwańska w tym roku przeszła aż do finału prestiżowego Wimbledonu, a w generalnym rankingu najlepszych zawodniczek globu zdobyła fantastyczną drugą lokatę. Jej sukcesy sprawiły, że Polacy zaczęli interesować się tenisem. Obywatele z radością widzieli ją w roli chorążej w trakcie inauguracji Letnich Igrzysk Olimpijskich w stolicy Zjednoczonego Królestwa. Polacy mocno zmartwili się, kiedy w złym stylu wypadła z turnieju olimpijskiego. Duże zainteresowanie dziedziną łączy się niestety z dużymi oczekiwaniami, z tym wyraźnie jeszcze Agnieszka Radwańska sobie nie potrafi radzić. Lecz to się z pewnością zmieni, gdy przywyknie do swojej popularności.serwis cross 150 cross 150Dobrą tenisistką jest też Serena Williams.

mecz tenisowy

Autor: Steven Pisano
Źródło: http://www.flickr.com

A popularność tenisa można zauważyć widząc pnące się w górę rezultaty widowni jej występów, a również po aktywności rodaków. Coraz więcej żaków uprawia w ramach wf tenis ziemny. Często można napotkać w parkach obywateli ćwiczących na publicznych kortach (rakiety do tenisa na ). Widoczną popularnością mogą pochwalić się hale, w których da się wynająć kort na parę gier. Rośnie liczba pubów, w których można poobserwować tenis na żywo w internecie.

Również w sieci jest kilka witryn, których obszarem zainteresowań jest tenis radwańska. Wyniki, relacje live, opinie ekspertów – wszystko,czego potrzebuje kibic. Można sądzić, że takich portali powstanie jeszcze więcej. Przed Agnieszką jeszcze kilkanaście lat grania, dopingujmy ją, by wygrywała, bo wtedy ten sport może trwale wkroczyć do panteonu rywalizacji narodowych – zapraszamy po więcej informacji.