Zdrówko

Różnice pomiędzy białą, czerwona a zieloną herbatą – właściwości. Porady dla klientów

Herbata zawojowała krajowy rynek spożywczy. Co prawda wciąż cieszy się mniejsza popularnością niż kawa jednak ma coraz znaczniejsze grono wielbicieli. Herbata przeważnie kojarzy się z naparem rozgrzewającym, wyciszającym i leczniczym, jednak niektóre jej typy potrafią działać tak samo dobrze, a nawet lepiej niż kawa.

Występują cztery podstawowe rodzaje herbaty: biała, zielona, czerwona i czarna. Każda z nich ma inne właściwości i działanie na samopoczucie człowieka. Jednak większość z nich można kupić, jeśli chodzi nam po głowie herbata sklep znajdziemy w każdym mieście, a herbata będzie w nim tylko jednym z wielu produktów służących to jej zaparzenia. Wystarczy chwila w Internecie i na hasło w rodzaju: „czerwona herbata sklep” rozwinie się przed nami morze możliwości. Jedna z najbardziej polecanych jest biała herbata, co prawda jest to gatunek najdroższy, jednak posiada spore grono koneserów.

Nie czekaj: przejdź do serwisu jonizator wody przepływowy, by otrzymać dodatkowe info na przedstawiany w artykule zagadnienie. Czekamy z niecierpliwością na twoją opinię!

Wytwarza się ją głównie w Chinach w jasno określonych warunkach. Uzyskuje się ją tylko z pąków liści.

herbata

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Herbata po zaparzeniu ma jasną słomkowa barwę. Herbata ta ma właściwości pobudzające (zawiera kofeinę) a także dostarcza organizmowi dużej dawki witamin C. Posiada ona także właściwości antymutagenne i antyoksydacyjne, dlatego rekomenduje się ją osobom, które mogą być obciążone genetycznie nowotworem. Herbata zielona to najbardziej popularna, a jednocześnie najstarsza z herbat, posiada sporo odmian, często miesza się ją z kwiatami jaśminu i lotosu. W czasie produkcji dopiero co zebrane liście pozostawia się do przeschnięcia i poddaje się je obróbce termicznej, a to znaczy, że herbata nie przechodzi procesu utleniania. Przy przygotowywaniu zielonej herbaty należy pamiętać, że woda powinna mieć 60-85 stopni. Jeśli herbata ma działać pobudzająco należy parzyć ją 120-180 sekund.

Zaciekawił Cię opisywany artykuł? Kliknij i sprawdź koniecznie (http://www.natinati.pl/pl/szampon-dla-niemowlat) teraz, tu jest coś, co prawdopodobnie także będzie równie ciekawe.

Zielona herbata dobrze działa na serce, wątrobę i nerki, łagodzi też symptomy reumatyzmu, ma także wiele innych zdrowotnych zastosowań.

Czerwona herbata sprowadzana jest głównie z Chin i Tajwanu, fermentacja zachodzi w niej krócej niż w przypadku czarnej herbaty, dlatego duża część z jej wartości odżywczych zostaje zachowana. Jeżeli wrzucimy w wyszukiwarkę słowa czerwona herbata sklep internetowy może mieć ją w zakładce pu-erh (klik). Rodzaj pu-erh zalicza się do jednej z najbardziej skutecznych herbat pomagających w odchudzaniu, pomaga też osobom mającym problemy z miażdżycą, nadciśnieniem i cholesterolem . Podsumowując, decydując się na zakupy powinniśmy obrać kierunek herbata sklep i wybrać jeden z wyżej wymienionych rodzajów herbat, trzeba przy tym pamiętać, że najlepiej wybierać herbaty liściaste.

Herbata to wspaniała rzecz na długie zimowe wieczory. Napój ten jest w stanie działać zarówno pobudzająco jak i uspokajająco, a poza tym nie nie zachorujemy przez niego na wrzody żołądka, jak dzieje się to czasami w przypadku nadmiernego spożycia kawy. Warto iść do sklepu i zakupić sobie trochę tego zielonego złota.