Zdrówko

Różnice pomiędzy białą, czerwona a zieloną herbatą – właściwości. Porady dla klientów

Herbata zawojowała krajowy rynek spożywczy. Co prawda wciąż cieszy się mniejsza popularnością niż kawa jednak ma coraz znaczniejsze grono wielbicieli. Herbata przeważnie kojarzy się z naparem rozgrzewającym, wyciszającym i leczniczym, jednak niektóre jej typy potrafią działać tak samo dobrze, a nawet lepiej niż kawa.

Występują cztery podstawowe rodzaje herbaty: biała, zielona, czerwona i czarna. Każda z nich ma inne właściwości i działanie na samopoczucie człowieka. Jednak większość z nich można kupić, jeśli chodzi nam po głowie herbata sklep znajdziemy w każdym mieście, a herbata będzie w nim tylko jednym z wielu produktów służących to jej zaparzenia. Wystarczy chwila w Internecie i na hasło w rodzaju: „czerwona herbata sklep” rozwinie się przed nami morze możliwości. Jedna z najbardziej polecanych jest biała herbata, co prawda jest to gatunek najdroższy, jednak posiada spore grono koneserów.przejdź do serwisu jonizator wody przepływowy jonizator wody przepływowyWytwarza się ją głównie w Chinach w jasno określonych warunkach. Uzyskuje się ją tylko z pąków liści.

herbata

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Herbata po zaparzeniu ma jasną słomkowa barwę. Herbata ta ma właściwości pobudzające (zawiera kofeinę) a także dostarcza organizmowi dużej dawki witamin C. Posiada ona także właściwości antymutagenne i antyoksydacyjne, dlatego rekomenduje się ją osobom, które mogą być obciążone genetycznie nowotworem. Herbata zielona to najbardziej popularna, a jednocześnie najstarsza z herbat, posiada sporo odmian, często miesza się ją z kwiatami jaśminu i lotosu. W czasie produkcji dopiero co zebrane liście pozostawia się do przeschnięcia i poddaje się je obróbce termicznej, a to znaczy, że herbata nie przechodzi procesu utleniania. Przy przygotowywaniu zielonej herbaty należy pamiętać, że woda powinna mieć 60-85 stopni. Jeśli herbata ma działać pobudzająco należy parzyć ją 120-180 sekund. Zielona herbata dobrze działa na serce, wątrobę i nerki, łagodzi też symptomy reumatyzmu, ma także wiele innych zdrowotnych zastosowań.

Czerwona herbata sprowadzana jest głównie z Chin i Tajwanu, fermentacja zachodzi w niej krócej niż w przypadku czarnej herbaty, dlatego duża część z jej wartości odżywczych zostaje zachowana. Jeżeli wrzucimy w wyszukiwarkę słowa czerwona herbata sklep internetowy może mieć ją w zakładce pu-erh (klik). Rodzaj pu-erh zalicza się do jednej z najbardziej skutecznych herbat pomagających w odchudzaniu, pomaga też osobom mającym problemy z miażdżycą, nadciśnieniem i cholesterolem . Podsumowując, decydując się na zakupy powinniśmy obrać kierunek herbata sklep i wybrać jeden z wyżej wymienionych rodzajów herbat, trzeba przy tym pamiętać, że najlepiej wybierać herbaty liściaste.

Herbata to wspaniała rzecz na długie zimowe wieczory.

Czy pragniesz może dostać link do strony co jest lepsze mezoterapia igłowa czy bezigłowa, gdzie oczekują na Ciebie następne posty? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nasz portal.

Napój ten jest w stanie działać zarówno pobudzająco jak i uspokajająco, a poza tym nie nie zachorujemy przez niego na wrzody żołądka, jak dzieje się to czasami w przypadku nadmiernego spożycia kawy. Warto iść do sklepu i zakupić sobie trochę tego zielonego złota.