Zdrówko

Rola wypoczynku w naszym codziennym życiu

Większość z nas ma już bez wątpienia wakacyjny wyjazd za sobą. Rodziny wyjeżdżają na wczasy zwykle w okresie letnim, gdy dzieci mają wolne, gdyż już we wrześniu powracają do szkoły.

widok na morze

Autor: Kevin M Klerks
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli myślimy, że dwa tygodnie wypoczynku wystarczą nam na resztę roku, to grubo się mylimy. Nasz model życia wyjątkowo nie jest korzystny dla naszego zdrowia. Zbyt dużo czasu siedzimy w pracy.czytaj więcej wałbrzych stomatolog wałbrzych stomatologZa krótko sypiamy, a zmęczenie próbujemy zniwelować jeszcze jedną filiżanką mocnej kawy. Nie stosujemy się do zasad prawidłowego żywienia i nie mamy czasu na pół godziny aktywności fizycznej na co dzień. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebujemy regularnego odpoczynku.

Stąd też nawet po sezonie wakacyjnym dobrze jest planować sobie krótkie wypady, w trakcie których odstresujemy nasz wyczerpany organizm i choć na parę dni zwolnimy to szaleńcze tempo. Nie warto się sugerować porą roku. Nasza ojczyzna zachwyca bez względu na temperaturę na zewnątrz. Możemy być mile zaskoczeni, jak jesienny wypoczynek w Kołobrzegu nas zrelaksuje. Warto jeździć nad nasze morze również w okresie jesienno- zimowym. W trakcie spacerów po plaży jesteśmy w stanie pooddychać jodem, który jest konieczny do prawidłowego działania naszej tarczycy.

Jeżeli natomiast nie czujemy się zbyt dobrze, musimy wybrać się do lekarza i jak najszybciej odszukać problem. Całkiem możliwe, że klasyczny odpoczynek już nie wystarczy i potrzebna będzie wyprawa do sanatorium. Podczas kilkutygodniowego pobytu w odpowiednim ośrodku będziemy mieli możliwość poprawić stan naszego zdrowia i odciąć się od problemów codzienności. Powinniśmy jak najlepiej wykorzystać taką szansę na odpoczynek i oczyścić nasze ciało oraz umysł. W sanatorium możemy skorzystać z cudownych zabiegów zdrowotnych i relaksacyjnych. Korzystajmy z bogatej oferty polskich uzdrowisk. Ożywczy masaż, czy kąpiele w źródłach termicznych z pewnością pomogą nam prędko wrócić do zdrowia. tego typu relaks przywróci nam równowagę duchową, bez której nie jesteśmy w stanie cieszyć w pełni naszą aktywnością.