Zdrówko

Rola psychologa w spostrzeżeniu podstawy kłopotu

Współcześnie coraz więcej młodych par nazbyt prędko decyduje się na rozstanie. Większość ludzi preferuje najprostsze rozwiązania, ale zawsze warto zawalczyć o rodzinę. Ludzie nie umieją ze sobą prowadzić rozmowy i siebie słuchać. Nie umieją jasno wskazać własnych potrzeb i roli w związku, ani zaaprobować tego, że każdy z nas jest różny. Jednym ze sposobów zostania w związku małżeńskim jest terapia małżeńska.

Terapia uświadamia małżonkom istotę problemu, z równoczesnym określaniem dalszych celów i przemian, jakie ułatwią samopoczucie i funkcjonowanie. Kontroluje i wspomaga osobę na każdym etapie. Dzięki temu, pacjent czuje się bezpieczniej i swobodniej urzeczywistnia zamierzone cele. Para ludzi, decydując się na wspólne życie ma nadzieję że ich związek będzie sielanką trwającą bez żadnych problemów. Niestety, szara realność zmusza do zrzucenia różowych okularów. Istotne jest, aby w porę dostrzec złe relacje i odpowiednio zareagować.

W obecnych czasach, gdy praca pochłania nam coraz to więcej czasu i na wypoczynek i relaks zostaje mało czasu, sporo osób nie wytrzymuje owego napięcia. Jeśli nie umiemy pomóc sobie samemu, warto zasięgnąć wskazówki psychologa. Jest to osoba, która jest w stanie wspomóc w radzeniu sobie z kłopotliwymi sytuacjami, oraz pomóc w przemożeniu przeżywanych trudności. Psychoterapia wiedziona przez psychologa może być kluczem do doświadczenia pomyślnych transformacji w działaniu – patrz.

Terapia psychoanalityczna

Źródło: flickr.com
Psycholog Warszawa stosuje ścisłe techniki psychologiczne, skutecznie usprawni bytowanie i wspomoże w rozwiązywaniu trapiących kłopotów. Kolejną pomocą w dojściu do równowagi umysłowej jest pomoc bliskich. Psycholog Agnieszka Ślebioda – (poradnia psychologiczna sopot) ma za zadanie zauważyć podstawę kłopotu, a wiec przyczynę objawów, następujących z ostatnich przeżyć. Pomaga także w uchwyceniu skrytych wydarzeń i łączenia faktów.

Psychoterapia uświadamia zainteresowanemu podstawę problemu, z jednoczesnym określaniem dalszych celów i transformacji, które ułatwią nastrój i działalność. Kontroluje i wspiera pacjenta na każdym etapie. Dzięki temu, pacjent czuje się pewniej i łatwiej osiąga zaplanowane cele.