Dla dzieciaków

Relaks dla całej rodziny

Po długich i intensywnych godzinach spędzonych w szkolnych ławkach, czy przy korporacyjnym biurku każdemu należy się chwila odprężenia. Odpoczynek to bardzo ważny aspekt życia i zawsze musimy znajdować czas na odprężenie i doładowanie akumulatora w naszym organizmie.
Najlepszą metodą by to uczynić jest spożytkowanie czasu w gronie bliskich.

galeria handlowa

Autor: Clotee Allochuku
Źródło: http://www.flickr.com
Można to robić na mnóstwo sposobów! Półki w sklepach gną się od gier zręcznościowych dla domowników bez względu na wiek. Doskonałym pomysłem będą też układanki, czy klocki lego. Będąc wśród najbliższych nam osób zmartwienia odchodzą w zapomnienie, bo jesteśmy w gronie osób, które poznały nas dokładnie takimi, jakimi jesteśmy naprawdę. Grając w wymienione już planszówki, układając puzzle, bądź klocki lego nie musimy siedzieć w sztywnej koszuli, pod krawatem, czy w uwierających butach. Wystarczy komfortowy dres, kubek ciepłego napoju, miska ze słodyczami, a dobre samopoczucie jest już pewne! Podczas długich jesiennych wieczorów możemy relaksować się przy kominku, wiosną gry możemy wziąć ze sobą na plażę, lub na piknik i grać podczas przerwy od rzucania piłką i jazdy na rowerze… Każda pora roku jest wystarczająca na rozrywkę z rodziną. Ułożone klocki lego oraz puzzle mogą być też ciekawą dekoracją w sypialni dziecka, czy nawet w pokoju dziennym. Można więc podwójnie wykorzystać chwile spędzone na ich układaniu – z jednej strony zabawa, a z drugiej nowy fragment wystroju, który delikatnie odświeży doskonale znane nam przestrzenie.
kobieta

Autor: Fisher-Price
Źródło: Fisher-Price
klocki lego

Autor: Ulyana Gazdick
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, bez wyjątku, powinien umieć znaleźć czas na wypoczynek i luźny, beztroski relaks.

Używanie do tego celu gier planszowych, puzzli, czy klocków nie tylko gwarantuje nam solidną dawkę odprężenia, a do tego pozytywnie skutkuje na kondycję naszego mózgu. Czy można wyobrazić sobie lepsze połączenie?