Dla dzieciaków

Rekrutacja do przedszkoli znajdujących się we Wrocławiu

Rekrutacja do przedszkoli odbędzie się na przełomie kwietnia oraz maja. Znane są już kryteria rekrutacji do wrocławskich przedszkoli.
Obecnie przepisy nakazują przyjąć do przedszkola w rejonie zamieszkania wszystkie chętne dzieci w wieku 3-6 lat.

rekrutacja przedszkola wrocław

Autor: jess csx
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecko powinno mieć zagwarantowane miejsce w przedszkolu oddalonym od miejsca zamieszkania max. o 3 kilometry. W przypadku gdy odległość będzie większa, gmina powinna zapłacić rodzicom czy opiekunom za przejazdy. Już teraz jednak wiadomo, iż ze względu na zmiany w oświacie m.in. we Wrocławiu może być trudność ze znalezieniem miejsca w placówce dla każdego 3-latka. Zniesiono bowiem obowiązek szkolny dla sześciolatków, co oznacza, że część z dzieci została w przedszkolu. W tym roku w przedszkolach trzeba będzie zatem pomieścić aż roczniki, a nie trzy jak wcześniej.

Jeśli zaintrygowała Cię prezentowana tematyka, śmiało wejdź na ten link – to opracowanie (https://modnaczapka.pl/) na pewno również będzie warte Twojej uwagi!

Na dodatek zapowiadają się przekształcenia wielu placówek z powodu likwidacji gimnazjów. Jeżeli w publicznym przedszkolu nie będzie miejsca dla 3-latka to gmina Wrocław musiała będzie dofinansować placówkę, jaka zorganizuje u siebie brakujące miejsca. Za co przyznawane są punkty przy rekrutacji do przedszkoli w 2017 roku?

salon

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o to jak wygląda rekrutacja przedszkola Wrocław podobnie jak inne miasta przyzna najwięcej punktów dziecku, którego oboje rodzice pracują, prowadzą własną działalność czy studiują. Dodatkowe punkty przyznawane są dzieciom uczęszczającym do żłobka bądź przebywającym pod opieką opiekuna dziennego.

Jednakże bez względu na punkty w pierwszej kolejności miejsca w przedszkolu przyznawane są dzieciom z wielodzietnych rodzin, dzieciom niepełnosprawnym czy mającym niepełnosprawnego rodzica, jak również dzieciom wychowywanym przez samotnego rodzica. Jeśli kogoś interesuje przedszkole Wrocław podobnie jak inne miasta udostępnił elektroniczny system rekrutacji.