Bez kategorii

Refundacje z Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób poddających się zabiegowi usunięcia zaćmy w Czechach.

Kiedy chodzi o leczenie katarakty to w tym momencie można zetknąć się z prawdziwie niecodziennym trendem, znajdującym wyraz w tym, iż pacjenci, jacy zdecydują się na zoperowanie zaćmy w Czechach będą mogli oczekiwać na refundację z NFZ. Zwroty z Narodowego Funduszu Zdrowia dla pacjentów poddających się zabiegowi usuwania zaćmy w Czechach są aktywne od czasu działania Dyrektywy Transgranicznej. W Polsce na operację należy oczekiwać długo, kolejki są nawet ustawiane do paru lat, a obostrzenia pieniężne nie pozwolą na przeprowadzenie zabiegów o czasie.

okulista

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Dyrektywa Transgraniczna pozwoli z kolei Polakom zrobienie zabiegów w dowolnie wybranych państwach na obszarze UE. Operacja zaćmy w Czechach (Operacja zaćmy w Czechach) kosztuje na przykład tak samo jak w Polsce, aczkolwiek chorzy zazwyczaj decydują się na usuwanie zaćmy w Czechach, ponieważ mają świadomość, że zabieg taki da się wykonać tam natychmiast. A jeśli udowodni się wszystkie koszty, jakie poniosło się w związku z przeprowadzeniem takiego zabiegu to można spodziewać się zwrócenia pieniędzy z NFZ. I pomimo że występują jakieś drobne różnice w zwrocie to i tak opłaca się zdecydować się na zabieg w Czechach, bo to pozwoli od razu zadbać o własne zdrowie – alfavision-zacma.pl/. Wystarczy mieć skierowanie na operację usuwania katarakty, by ustalić termin w ośrodkach partnerskich na terenie Czech. W chwili gdy ma się już skierowanie to należy skontaktować się z ośrodkiem. Czas oczekiwania to zwykle dwa tygodnie. Przed operacją będą wykonane potrzebne badania takie jak: morfologia, czy EKG. Konkretna pomoc kliniki w zorganizowaniu leczenia jest nieodpłatna. Skonsultowanie się z lekarzem specjalistą na terenie Czech to następny krok.

zaćma

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Taki dokładny wywiad medyczny pozwala bowiem na stosowne przeprowadzenie kuracji a także wybór optymalnej soczewki dla oka. Również po operacji przeprowadzone zostanie rozpoznanie medyczne. W czasie przebywania w klinice polski pacjent może liczyć na pomoc w języku polskim. Po zabiegu natomiast powinien on zgromadzić potrzebną dokumentację na fundamencie której będzie mógł później oczekiwać zwrócenia pieniędzy.

Czy teraz szukasz czegoś interesującego na prezentowany temat? Jeżeli tak, to poznaj dane dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę osłony rtg.

Taki zwrot otrzymuje się maksimum do miesiąca. Nie będzie więc czymś dziwnym, że zabieg usuwania zaćmy jest chętnie wybieranym zabiegiem przez rodzimych pacjentów pośród takich wykonywanych za granicą.