Dla dzieciaków

Ręcznik kąpielowy dla pociechy, czyli jak wybierać należyte materiały dla najmłodszych

Szykowanie wyprawki dla pociechy to bezapelacyjna radość. Cieszymy się, że maluszek, na którego oczekujemy od kilku miesięcy, niedługo będzie na świecie i z uśmiechem na twarzy kupujemy ubranka, butelki oraz grzechotki. Jednym z nieodzownych elementów dla naszego niemowlaka są również różnego rodzaju tekstylia, w tym ręczniki dla dzieci, jakie powinny być wybierane z wyjątkową uwagą.

kapcie dla dzieci

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Zasadniczy jest materiał, z jakich są wyprodukowane.

Czy pragniesz dokładniej zbadać omawiany w tym miejscu problem? Jeżeli tak, bez grymaszenia kliknij tu, aby przeczytać więcej informacji (https://www.tulibaby.pl/pufosiadki-pufy-dla-dzieci).

Od razu skreślmy sztuczne tkaniny, które nie tylko nie wytrą naszego maleństwa, lecz także mogą spowodować alergie, ponieważ skóra niemowlaka jest niezwykle delikatna. Najczęściej kupowana jest bawełna, która jest przyjemna, a równocześnie niebywale dobrze przyjmuje wilgoć. Do tego ekspresowo schnie, wystarczy starannie rozwiesić ręcznik – odwiedź serwis na wieszaku bądź na drzwiach. Warto jest zdecydować się na bawełnę pochodzącą z upraw ekologicznych, wówczas zyskamy pewność, iż nie wywoła reakcji uczuleniowych na skórze oraz będzie można bezpiecznie wycierać dziecko nawet w pierwszych dniach jego życia. Warta uwagi jest również bawełna egipska, która nie pyli, a po każdym praniu staje się coraz miększa. Poza rodzajem materiału, z którego wykonane są ręczniki dla dzieci ze sklepu dla dzieci ważny jest ich rozmiar. Większość rodziców zakupuje jak najmniejsze ręczniki , jakie w ogóle nie są dobre.

dziecko w łazience

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy móc otulić maleństwo, aby przenieść je do sypialni albo do pokoju dla dzieci. Niewielkie ręczniki na pewno się nie spiszą. W ofercie ręczników dla dzieci można znaleźć szczególnie praktyczne ręczniki z kapturami, jakie mogą posłużyć za znakomite okrycie po myciu, zabezpieczając główkę przed zmarznięciem. Ostatnim ważnym elementem jest kolor. Dobrze jest dostosować kolorystycznie ręczniki dla malucha do tych już posiadanych w domu, ponieważ będzie można je włożyć do pralki wraz z innymi. Pamiętajmy jednak, by nalać płynu dla najmłodszych, jaki jest o wiele delikatniejszy i nie posiada uczulających substancji.

Poza ręcznikami dla dzieci warto też zakupić papcie dziecięce dla starszych brzdąców. Dodatków dla maluchów jest aktualnie tak dużo, iż będziemy mieć nie lada problem, co kupić, by zmieścić się w budżecie. Dlatego dobrze jest sprawdzić ofertę w Internecie, gdyż sklepy w sieci często oferują swoim klientom zdecydowanie mniejszą cenę, także po doliczeniu do zamówienia kosztów związanych z przesyłką.