Sprzęciwo

Rakiety i naciągi do gry w tenisa, czyli para najważniejszych sprzętów do trenowania tenisa

Jednym z najbardziej popularnych sportów jest tenis. Bardzo wiele osób go lubi, posiada też całe grono wiernych zapaleńców, którzy trenują tenis bardzo często. Tenis to przede wszystkim sport uprawiany na Olimpiadzie, zasadniczo na każdym kontynencie. Podstawową sprawą w tej dyscyplinie sportowej jestprzebijanie piłki ponad siatką tenisową dzięki rakiecie tenisowej.

gra w tenisa

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Są dwa rodzaje grania w tenisa – pojedynczo a także w dwie osoby. Należy tak uderzyć piłkę, aby ktoś po przeciwnej stronie boiska miał problem z jej odbiciem.

Jeśli omawiany tu wpis zajął Cię i pragniesz więcej, to na pewno przypadnie Ci do gustu link do witryny wypożyczalnia nart białka tatrzańska cennik, gdzie wyszukasz więcej treści.

Grać w tenisa może zasadniczo każdy, nieistotne, czy jest młody, czy dorosły. W tą grę grać mogą osoby bez względu na wiek. Jedyna kwestia jest taka, aby mieć możliwość utrzymania rakiety w ręku. Przez dziesięciolecia zasady gry zmieniały się, były modernizowane, tak by były dostosowane do współczesnych czasów.

Aby grać w tenisa należy posiadać potrzebny sprzęt. Podstawową rzeczą jest dobra rakieta tenisowa. Powinna ona posiadać odpowiednie normy tego sportu, które respektowane są odgórnie. Następnym niezbędnym urządzeniem potrzebnym do grania w tenisa są naciągi tenisowe. Naciąg jest potrzebny w przypadku, gdy struny rakiety nie są dobrze naciągnięte. Widać to perfekcyjnie można podczas grania, kiedy odczuwalne jest to, iż sposób uderzeń nie jest zadowalająca. Chodzi o to, że struna rakiety gubi swoje właściwości, z tego powodu należy ją raz na jakiś czas odświeżyć.

zobacz na stronie

Autor: Christopher Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Naciągi tenisowe produkowane są ze sztucznych materiałów, da się spotkać także naciągi wyprodukowane z tworzyw naturalnych, bardziej kosztowne. To jaka ilość strun jest wystarczająca zależna jest od użytkownika sprzętu, jednakżejednak normą jest przedział od 14 do osiemnastu strun. Ta liczba jest sprawą indywidualną, gdyż każdemu graczowi zależy na różnych funkcjach sprzętu. By odpowiednio zrobić siatkę, należy zużyć do tego około dwanaście m naciągu (sprzęt dla tenisisty – Robi to specjalna maszyna. Zrobienie naciągu najlepiej wykonać w profesjonalnym punkcie serwisowym. istnieje ich już w Polsce paręnaście. To, w jaki sposób należy wykonać naciąg rakiety zależy od producenta oraz opinii zawodowców. Wiele zależy także od preferencji właściciela rakiety.