Zdrówko

Rak piersi – kuracja

Kuracja raka piersi za każdym razem wiąże się z przeprowadzeniem operacji, bo trzeba usunąć guz. Poza tym w kuracji nowotworu piersi, zależnie od postaci nowotworu oraz jego stopnia zaawansowania stosuje się radioterapię, chemioterapię jak też terapię hormonalną.

Od czego zależy Wybór sposobu leczenia nowotworu piersi? Kurację powinno się podjąć natychmiastowo po stwierdzeniu obecności zmiany. Konieczna jest biopsja celem zdiagnozowania zmiany. Za każdym razem konieczna jest operacja, która ma na celu usunięcie zmiany nowotworowej. To podstawowe leczenie nowotworu piersi. Typy operacji. Tzw. operacja oszczędzająca.

Jeśli czytasz prezentowany tekst to oznacza, że temat Cię bardzo zaciekawił – kliknij odnośnik do strony klinika okulistyczna warszawa, a odnajdziesz równie wartościowe informacje.

Przeprowadza się ją wtenczas, gdy nowotwór jest zrazikowy (powstał z komórek gruczołu mlecznego) jak też zostanie przyuważony w stadium in situ.

preparat

Autor: BitchBuzz
Niebieska pigułka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Podczas tego zabiegu chirurg blefaroplastyka wycina tylko guz z marginesem zdrowej tkanki. Po operacji stosowana będzie jedynie ścisła obserwacja. Kiedy rak jest typu przewodowego, w zależności od wielkości guza i wyników badania histopatologicznego można przeprowadzić operacje oszczędzającą, bez likwidowania węzłów chłonnych jak też zastosować radioterapię lub usunąć całą pierś . Operacja oszczędzająca w raku inwazyjnym (jeżeli zajęte są węzły chłonne czy też są już przerzuty odległe). Chirurg usuwa zmianę nowotworową oraz regionalne węzły chłonne. Po takiej operacji konieczna jest radioterapia. Mastektomia czyli usunięcie całej piersi.

Zabieg realizuje się wtenczas, kiedy niemożliwe jest leczenie oszczędzające w inwazyjnym raku piersi jak też czasami ze względów kosmetycznych: jeżeli pierś jest drobna i jej częściowa operacja będzie w wyższym stopniu okaleczająca aniżeli eliminacja całej.