Bez kategorii

Przydomowa salka do ćwiczeń

Niewątpliwie posiadanie w domu dobrze wyposażonej siłowni to duży komfort. Wypadałoby jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego domowa siłownia powinna się składać?Podstawą każdej siłowni, także tej domowej z pewnością jest atlas wielofunkcyjny.

ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com
Przyrząd ten umożliwia trening siłowy właściwie wszystkich mięśni ciała. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, jak również ramiona oraz klatkę piersiową. Atlas kulturystyczny (np ten: atlasów) zawiera w sobie po prostu elementy wyposażenia różnych urządzeń treningowych, stąd naturalnie jego szeroka funkcjonalność.

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Właśnie dlatego budowanie domowej siłowni należy zacząć od atlasu. Zajmuje on dość niewiele miejsca, zważywszy na jego możliwości, co jest dużym atutem w przypadku, jeśli siłownia ma zostać umieszczona w domu.

Uzupełnieniem atlasu jest przykładowo gryf łamany. Przyrząd ten da się przymocować właściwie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy też w drzwiach – tutaj potrzebny jest drążek rozporowy. Drążek pozwala na trening ramion, pleców, oraz brzucha i klatki piersiowej.

Oprócz sprzętów siłowych, wypadałoby zatroszczyć się także o sprzęty z sekcji fitness, w celu zachowania poprawnej kondycji. W tym wypadku sprawa jest łatwa – wystarczy zdecydować i dokonać wyboru pomiędzy orbitrekiem, a bieżnią stacjonarną.

Zaintrygował Cię taki wpis? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź też ten link. Podobne treści zobaczysz również tutaj zwiększenie mocy silnika wrocław.

Bieżnie do biegania umożliwiają zwyczajne bieganie w komfortowych, domowych warunkach.

Oprócz treningu wydolnościowego, treningi na bieżni kształtują też partie mięśni łydek, ud oraz pośladków. Orbitrek kettler (instrukcja montażu orbitreka) natomiast daje nieznacznie większe możliwości. Forma treningu podobnie oparta jest na biegu, jednakże podczas ćwiczeń angażowane są także ramiona, a to odciąża stawy kolanowe i biodra. Orbitrek przyczynia się więc także do pracy nad mięśniami ramion. Co należy wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, bądź orbitrek, trzeba zdecydować samodzielnie.