Dla dzieciaków

Przydatne wyposażenie domostw

W każdym mieszkaniu zobaczyć można podstawowe rodzaje mebli, które do wygodnego egzystowania są po prostu wymagane. Do tych, które znalazły się w tej grupie wlicza się między innymi szafa przesuwna. Jeszcze całkiem niedawno była to również meblościanka, która dzisiaj zdaje się nieco wychodzić z użycia, a tym samym robi miejsce innym elementom wyposażenia wnętrz.

Szafa przesuwna to ten typ mebla, który najczęściej montowany jest w hallu lub sypialni. W tym pierwszym przypadku stanowi doskonałe miejsce na kurtki czy płaszcze, w drugim zaś pełni rolę garderoby, która ukrywa nasze codzienne ubrania. W szafie tego rodzaju umieścić można marynarki, koszule czy sukienki oraz spódnice. Słowem: wszystko to, co nie powinno się pomiąć. Ogromną zaletą szafy przesuwnej jest to, że nie wymaga ona wiele miejsca . Dlatego świetnie odnajduje się wszędzie tam, gdzie wolnej przestrzeni nie ma dużo. Wszystko z uwagi na sposób otwierania i zamykania. Nie ma ona tradycyjnych drzwi, które do otwarcia wymagają dużo przestrzeni. Zamiast nich ma przesuwane moduły, które otwierają się lekko i wyjątkowo szybko.

meblościanka

Autor: Jeanne Michelle Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Meblościanki sporej części z nas kojarzą się z czasami PRL. To bowiem wtedy dostrzec je można było w każdym M. Są one naprawdę pojemne oraz naprawdę wygodne w użytkowaniu. Do tego całkiem nieźle się prezentują. Teraz jednak ich popularność wydaje się wyraźnie maleć. Meblościanka ustępuje miejsca pojedynczym meblom, które coraz częściej dostrzec można w pomieszczeniach przeznaczonych na salony. Nie są one może tak pojemne, ale wyróżniają się o wiele bardziej współczesnym wyglądem.

Do tego nie potrzebują tak wiele przestrzeni w pokoju, jak właśnie meblościanki, które zastawiały całe ściany. Wadą meblościanek jest to, że najlepiej prezentują się ustawione w całości w jednym ciągu. A to – niestety – w wielu mieszkaniach (polecamy promocję na mieszkania wrocław archicom) jest po prostu niewykonalne (dowiedz się więcej tutaj). Właśnie w nich coraz częściej można zobaczyć inne typy mebli, które odnajdują się o wiele korzystniej. Nie znaczy to jednak, że w sklepach meblowych meblościanek aktualnie nie dostrzeżemy.

Czy nasz artykuł zainteresował Cię tak silnie, że masz ochotę zapoznać się z kolejnym? To fantastycznie. Zatem tutaj kliknij, zobacz, sprawdź dużo informacji.

Nadal jest grupa osób, które z chęcią je wybierają. Sprzedawane dzisiaj meblościanki prezentują się jednak inaczej niż te z dawnych lat.