Zdrówko

Profesjonalne metody terapii nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest nadwątleniem mięśni dna macicy, które nie kurczą się należycie i nie zwierają cewki moczowej. Podyktowane może być też rozciągnięciem pochwy, czego rezultatem jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej. W efekcie dochodzi do automatycznego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi jedynie w sytuacjach podwyższonego nacisku w środku jamy brzusznej, a więc w trakcie kaszlu, śmiechu, kichania, a także w czasie zwiększonego wysiłku fizycznego. W spoczynku nie obserwuje się niemiłych niedyspozycji.

zabiegi medycyny estetycznej

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Problem jest ogromnie częstym schorzeniem oraz tyczy się wielu kobiet po porodzie naturalnym czy po okresie menopauzy. Jest to grupa około 3 do 5 milionów pacjentek w naszej ojczyźnie.

Jeśli szukasz fascynujących wiadomości na prezentowany temat, to pomoże Ci ta polecana strona (http://www.beskidmed.pl/obozy-dla-dzieci/), na której odnajdziesz informacje, które Cię zaciekawią.

W grupie pań po trzydziestce odsetek ten może wzrastać do 30%, zaś po pięćdziesiątce – do 60%. Nie kurowane nietrzymanie moczu prowadzi do znacznego ograniczenia komfortu życia z przyczyny niemiłego zapachu związanego z wyciekającym moczem i następowania skomplikowań takich jak: zapalenie dróg rodnych oraz wyprysków skóry krocza. Ustalenie wysiłkowego nietrzymania moczu następuje na podstawie specyficznego wywiadu chorobowego jak też po przeprowadzeniu badań diagnostycznych. Do najczęściej przeprowadzanych zalicza się testy podpaskowe, jakie zapewniają obiektywną ocenę stopnia nietrzymania moczu a także efektywności leczenia farmakologicznego a także fizjoterapii. Jeżeli idzie o nietrzymanie moczu leczenie uzależnione będzie od szczebla zaawansowania objawów. Jedną z opcji terapeutycznych może być laseroterapia czy nastrzykiwanie ścian pęcherza moczowego toksyną botulinową.

Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy? Zabieg tenże polega na nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Światło lasera hartuje powięź wewnątrzmiedniczną. Rezultatem jest stymulacja włókien kolagenowych śluzówki pochwy, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie. Leczenie laserem obejmuje dwa etapy: Faza I Tuż przed zaczęciem zabiegu laserowego pochwa pacjentki jest dokładnie wymyta, po czym roztwór odkażający zostaje delikatnie osuszony i usunięty z błony śluzowej.

To bez wątpliwości niezwykle ważna kwestia, zatem jeśli masz ochotę ją poznać w większym stopniu, to kliknij tu, a więcej znajdziesz w tekście (http://www.psychiatrabydgoszcz.com.pl/).

Kolejnym krokiem jest wprowadzenie do pochwy pacjentki specjalnie opracowanego wziernika laserowego, który służy jako system doprowadzania wiązki laserowej. Energia laserowa jest aplikowana blisko przedniej ściany pochwy.