Bez kategorii

Problemy w małżeństwie: jak skutecznie z nimi zawalczyć?

Małżeństwo to skomplikowany temat – w końcu trudno zakładać, że jeśli dwoje dorosłych ludzi wstępuje w związek, to nie będzie między nimi wszelkiego rodzaju kłótni, waśni, itp. To w zupełności typowe – prawda jest taka, iż takie pary, który kompletnie są pozbawione kłótni są po prostu bardzo odmienne. I dlatego właśnie czymś bardzo istotnym jest to, aby wszyscy małżonkowie postarali się o to by zachować umiar. Pewien mądry profesor rzekł, iż kłótnie małżeńskie są wskazane, ale najbardziej istotne jest to, aby jeszcze przed zaśnięciem się pogodzić.

małżeństwo

Autor: Chareze Stamatelaky
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak są także takie konflikty, które trwają całymi tygodniami, a nawet latami. W sumie separacja oraz rozwód nigdy nie są czymś odpowiednim. Sporo lepszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy jakiegoś psychologa – sprawdź tutaj: . Można śmiało powiedzieć, iż porządny psycholog warszawa, a na całe szczęście sporo takowych, jest w stanie znacznie nam pomóc. Można śmiało powiedzieć, że większość małżeństw powinno co pewien okres czasu iść do psychologa. Na całe szczęście psychologia jest wśród Polaków coraz mniejszym tabu – dużo rzadziej obawiamy się oraz wstydzimy tej profesji.

Naturalnie to bez dwóch zdań zrozumiałe, że obawiamy się nieznanego, ale i tak terapia małżeńska u psychologa powoduje, iż mamy ogromne szanse na to by wreszcie odbudować swój związek. Nierzadko np. żona już szuka w Sieci informacji dotyczących świadczeń alimentacyjnych, separacji albo rozwodu, na serio rozmyśla o rozpadzie małżeństwa. Jednak po rozmowie, a może bardziej kilkunastu rozmowach z dobrym psychologiem, dochodzi do wniosku, że będzie chyba lepiej, jeśli mimo wszystko będzie walczyć o swojego mężczyznę. W końcu podejmowanie zbyt pochopnych decyzji niemal nigdy nie ma sensu.

Żyjemy w takich czasach, w których tak naprawdę ludziom łatwiej zakończyć wieloletni związek z mężem / żoną, niż zawalczyć o swoje szczęście. Pewnie niegdyś ludzie nie byli wcale lepsi, ale z bardzo różnych przyczyn ludzie żyli ze sobą do śmierci. Choć w żadnym razie nie należy sądzić, iż czymś wskazanym jest to by najzwyczajniej w świecie ciągnąć swoje małżeństwo -> psycholog małżeński wrocław <- za wszelką cenę. Czyli jeśli mamy 100% pewność, że to już koniec, nie powinniśmy za długo zwlekać. Jednakże podjęcie tak szalenie ważnej roli w żadnym razie nie może być popełnione tak jakby pod wpływem chwili. To najzupełniej naganne.