Zdrówko

Problemy trzustki i ich rezultaty

Trzustka to jeden z ważniejszych organów w organizmie człowieka. Odpowiada ona za dwie bardzo ważne czynności – jedna z nich to dostarczanie odpowiednich enzymów do jelita cienkiego, pozwalają one bowiem na trawienie pożywienia, takich jak białka czy tłuszcze .

Drugą funkcją jest produkowanie enzymów regulujących poziom cukru we krwi, przede wszystkim insuliny.

Problemy z trzustką są problemem dotykającym wielu ludzi. Ilość żyjących z nieprawidłowo funkcjonującą trzustką z roku na rok rośnie. Odróżnia się różnorakie choroby, a najczęściej można napotkać między innymi ostre oraz przewlekłe zapalenie ów organu, kamica przewodów, torbiele oraz – niezwykle znane – raki części zewnątrzwydzielniczej oraz hormonalnej, a także tak zwane wyspiaki. Najczęstszym ambarasem jest obecnie wspomniane już ostre zapalenie trzustki, które aż w 80% wywodzą się z chorób układu żółciowego, a także alkoholizmu. Rzadziej jednak z powodu nadmiernej ilości przyjmowanych lekarstw, świnki, jak również pigułek antykoncepcyjnych. Najczęściej zapalenie objawia się poprzez bardzo silne bóle w nadbrzuszu, które może promieniować aż do pleców. Częściej chorują na nie mężczyźni.
myszka

Źródło: www.morguefile.com
Wszystkie choroby powiązane z trzustką przebiegają inaczej oraz dają odmienne symptomy. Problemy z trzustką często także mogą oznaczać cukrzycę.

Publikowany tekst jest niesamowicie ciekawy? Jeśli również tak uważasz, to wejdź na polecany serwis (https://bartfan.eu/), który posiada nie mniej cenne informacje.

Ma ona związek z nieprawidłową regulacją glukozy we krwi – dowiedź się jak poradzić sobie z problemami z trzustką.

Trzustka nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości insuliny, a w związku z tym potrzebne jest przyjmowanie odpowiednich leków, bądź pobieranie insuliny, a także kontrolowanie cukru. Zbyt duża ilość wydzielanych hormonów trzustki mogą z kolei oznaczać niedocukrzenie, spotykane jednak o wiele rzadziej, w porównaniu do cukrzycy.