Zdrówko

Powszechność parafarmaceutyków na najczęstsze choroby sprawia, że do lekarza nie chodzimy zbyt często

Spis dolegliwości, które staramy leczyć na własną odpowiedzialność jest w miarę długi i cały czas się wydłuża. Miesiące, a nawet lata trwa oczekiwanie na wizytę u specjalisty. Jeszcze jednym powodem do unikania gabinetów w prywatnych przychodniach bywa niechęć, by tak rzec, ogólnoludzka, do miejsc, które w jakiś sposób kojarzą się z zastrzykami i pozostałymi bolesnymi zabiegami. A czasem chorobowe przypadłości możemy wyleczyć samodzielnie, bo wcale nie są zagrożeniem dla życia.

zdrowa cera

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Przecież wągry na nosie (różne ciekawe wskazówki) to problem głównie kosmetyczny, zatem wizyta u specjalisty jest ostatecznością. Należy jednak podkreślić, że leczenie na własną rękę może okazać się tragiczne – mało niepokojące objawy mogą być znakiem niezwykle poważnej choroby, a zwykły katar może sygnalizować większe kłopoty z układem oddechowym. Do tych chorób, które nie stają się groźne dla życia, możemy zaliczyć różnego rodzaju niedoskonałości urody. Szczególnie elegantki, które przywiązują dużo uwagi do swojego wyglądu, będą ze zdenerwowaniem patrzeć w lustro, jeśli w czasie porannej toalety zauważą wągry na nosie lub na brodzie.

Małe czarne punkciki wyglądają nieestetycznie, a poza tym podsuwają przygodnym obserwatorom niepochlebną sugestię: dana osoba być może nie troszczy się o własną higienę tak starannie, jak powinna. Wągry jesteśmy w stanie usunąć dzięki specjalnym kosmetykom, które bywają do kupienia w tradycyjnych aptekach i tych internetowych. Niektóre dwudziestolatki preferują stosowanie ziołowych mikstur, które rekomendują słynni zielarze.
Panie po sześćdziesiątce miewają niekiedy kłopoty z układem moczowym. Takie dolegliwości nie w każdym przypadku wymagają specjalistycznej interwencji, a zatem ich leczenie będzie polegać na przyjmowaniu kapsułek lub piciu naparów. Podczas urlopu wiele wycieczkowiczek pyta o to, jak leczyć (polecamy ortodonta kraków) zapalenie pęcherza moczowego (fachowy artykuł).

Aptekarze rekomendują preparaty zawierające żurawinę. Pomimo tego że w reklamach emitowanych w telewizji rezultaty działania środków leczniczych są natychmiastowe, to de facto cudów nie ma – trzeba przed rozpoczęciem leczenia uzbroić się w cierpliwość, a potem być konsekwentnym i nie zrażać się, jeśli po paru godzinach oznaki choroby nie ustępują. Według znanego powierzenia, lepiej zapobiegać niźli leczyć, zatem sensowniej dbać o swoje zdrowie niż później zastanawiać się jak leczyć zapalenie pęcherza moczowego albo w jaki sposób pomóc skórze przesadnie opalonej.