Bez kategorii

Poszukujemy dobrego hotelu

Gdy już wiemy, jakiego typu pokój czy pobyt jest przez nas oczekiwany, warto wiedzieć, w jaki sposób odnaleźć dobry hotel, aby pobyt w nim był rozkoszą a nie udręką. Ileż to razy było tak, że skuszeni ciekawą ceną a także w miarę dobrą lokalizacją decydowaliśmy się na rezerwację miejsca zaś po dotarciu nasze oczekiwania (a także zdjęcia pokoi na stronie www) mocno rozmijały się z faktycznością?

Umiejętność

apartament

Autor: jjandchris
Źródło: http://www.flickr.com

zrealizowania ciekawych zdjęć, jakie sprytnie skrywają negatywy pokoju albo samego hotelu nie są żadną wiedzą tajemną. Często także hotelarze czy posiadacze miejsc noclegowych demonstrują na stronach online nieaktualne zdjęcia punktów noclegowych, które „pierwszą młodość” mają już dawno za sobą natomiast same pokoje zostały zdewastowane przez wielu odpędzających w nich noce gości. Jak zatem ustrzec się przykrych niespodzianek? Pytaj znajomych. Niezłym źródłem informacji o atrakcyjnych miejscach noclegowych są osoby, które już w nich pomieszkiwały. Pomogą także przy negatywnej ocenie miejsca pobytu przestrzegając nas przed nieatrakcyjną lokalizacją i niewłaściwym pokojem. Wybierając się „w nieznane”, a więc miejsce, jakiego ani sami, ani nikt z naszych znajomych nie odwiedzał, dobrze jest zasięgnąć wiadomości w Internecie np pod tym linkiem . Szukajmy przede wszystkim wiadomości o samej lokalizacji – mieście oraz dzielnicach: odległość od aerodromu, stacji autobusowych czy kolejowych, przystępność komunikacji miejskiej, dystans od plaży bądź atrakcji turystycznych jak też zabytków. Warto również wiedzieć, która część miasta została „opanowana” przez wyszukujących nocnych imprez podróżników. Jeżeli potrzebujemy w nocy się wyspać, lepiej unikać tychże części miasta dobierając inną pozycję. Jeżeli nie wierzą Państwo fotografiom okolicy hotelu albo apartamentu, ich rzeczywiste otoczenie możesz zweryfikować chociażby dzięki aplikacji Google Maps i podejrzeć „na żywo”, jak wygląda sam hotel zakopane i teren dookoła niego, a przy okazji zweryfikować, czy

korytarz w hotelu

Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com

w pobliżu znajdują się markety, restauracje lub obiekty turystyczne.

Kiedy wiemy już, w jakiej dzielnicy chcielibyśmy spędzić czas urlopu, przystąpmy do wyboru właściwego dla nas hotelu. Podobnie jak w wypadku wyboru części miejscowości, tak także w tym należy wspierać się cudzymi opiniami. Jeśli nie znajomych, to najlepiej korzystać z dużych serwisów wartościujących poszczególne punkty noclegowe.

Czy ten wątek okazał się dla Ciebie interesujący? To bardzo dobrze, ponieważ jak klikniesz tutaj, przeczytasz pożyteczne informacje (http://www.medicus.ie/pl/11/psychiatra), które Cię z pewnością zaintrygują.

W zasadzie każdy portal pośredniczący w sprzedaży stancji ma opcję dodawania komentarzy a również zdjęć oraz filmów gości hotelowych demonstrujących często skrywane wady wnętrz. Opinie internautów o pobycie, schludności, obsłudze, faktycznych cenach, wyżywieniu niezmiernie pomagają przy doborze odpowiedniego miejsca.
Gros portali trudniących się pośrednictwem w sprzedaży kwater ma wewnętrzną przeglądarkę, starczy przeto wpisać dla przykładu noclegi Nowy Targ by odnaleźć interesujące miejsce noclegowe np. noclegi nowy targ.