Dla dzieciaków

Poszukiwanie perfekcyjnego żłobka?

Żłobkiem potocznie określamy placówki opieki nad dziećmi do lat 3, tak placówki państwowe, jak też te prywatne (punkty opieki dziennej).
Przed wybraniem tego typu punktu dla naszego smyka musimy je dokładnie skontrolować – w końcu oddajemy w tym miejscu pod opiekę największy skarb.

Pokój dziecka w kolorze błękitnym

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Zatem jakim sposobem wybrać żłobek? Przedstawiamy parę porad przydatnych przede wszystkim w doborze prywatnej placówki. Poszukiwania znakomitego żłobka przeważnie rozpoczynamy od odkrycia miejsc znajdujących się blisko naszego budynku bądź miejsca zatrudnienia, w następnej kolejności przejrzenia ich stron internetowych. Tak czy owak dowiemy się z nich przeważnie tylko orientacyjnych danych o tym, jak właściwie działa dany żłobek. Możesz poszperać też po forach on-line w poszukiwaniu sądów, aczkolwiek nie zawsze są one wiarygodne. O wiele korzystniej będzie przejść się pod wybrany żłobek (polecamy) a także najzwyczajniej podpytać wychodzących rodziców o ich opinię. Wartościowe również są zdania sąsiadów bądź przyjaciół, których maluchy uczęszczają do wybranego miejsca a więc miejsca z polecenia.
Odwiedziny w żłobku to kolejny i bodaj decydujący etap całego podejmowania decyzji. To w trakcie niej najczęściej zyskujemy poczucie, czy to jest to miejsce, którego szukamy czy może nie. Na tego rodzaju spotkanie trzeba umówić się z odpowiednim wyprzedzeniem oraz należy przyjść wówczas z rzeczowymi, istotnymi wątpliwościami. Przyjście „z ulicy” nie jest świetnym pomysłem – nic specjalnego wówczas nie odkryjemy.

W dodatku zwłaszcza państwowe placówki nie pozwolą na oglądanie żłobka przed zgłoszeniem do niego smyka, w innych kierownik nie zawsze jest na miejscu, a to on odpowiada za funkcjonowanie punktu, będzie mógł odpowiedzieć na wszystkie nasze wątpliwości czy też okazać odpowiednie dokumenty.