Dla dzieciaków

Poprawna wyprawka dla oseska

Okres przygotowań do narodzin pierwszego malucha to jeden z przyjemniejszych chwil w życiu każdej rodzicielki. Panie przepadają za zakupami, zaś kompletowanie wyprawki niemowlęcej łączy się z ekskursjami do sklepów.

impreza urodzinowa

Autor: Cheerful Givers
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowie

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Warto przedtem uplanować jakie mebelki, dodatki, kosmetyki i ubranka będą maluchowi konieczne. Nareszcie możesz nabyć te piękne różowe kaftaniki, buty skórzane dla dzieci, barwne grzechotki oraz pościel w misie – zbiór butów skórzanych dla dzieci ! Jednak miast kłaść do wózka cały asortyment dziecinnego działu w supermarkecie, lepiej się najpierw zastanów, co będzie konieczne twemu dziecku. Wbrew pozorom kompletowanie wyprawki nie jest wcale proste. Nigdy do końca nie wiemy, jak wiele osesek będzie mierzył. Czasem też rodzice nie znają płci potomka.
hurtownia z zewnątrz

Autor: Nicholas Eckhart
Źródło: http://www.flickr.com
Łóżeczka posiadają standardową wielkość i w zasadzie niewiele się od siebie różnią, przykładowo jedne zawierają półeczkę na pościel, natomiast inne nie. Dobór zależy od warunków mieszkaniowych rodziny. Ważne jednak, ażeby pierwszy mebelek miał regulowaną wysokość materaca (im dzieciątko starsze, tym niżej musi leżeć) a także wyjmowane 2 środkowe szczeble (gdy malec podrośnie, będzie mógł sam wychodzić z łóżka). Materacyk z reguły nabywa się oddzielnie i jego wybór jest trudniejszy. Lekarze doradzają, aby był dosyć twardy oraz płaski. Przewijak – jest to ważny element wyposażenia dziecinnego kącika. To miejsce służące do ubierania maluszka a także zmiany pieluszki. Powinniśmy zdecydować, czy wybrać nakładany, jaki umieszcza się na łóżeczku, czy też – jeżeli jest odpowiednio dużo miejsca w pokoiku – komodę z przewijakiem.

To niezwykle wygodne podejście, dlatego że posiadamy pod ręką półeczki a także półki z ubraniami i pozostałymi rzeczami potrzebnymi do pielęgnacji malca – poduszka rogal. Poduszka rogal jest bardzo pomocna w czasie karmienia.