Dla dzieciaków

Pomysły na zabawy z dziećmi w domku

Uwięziona z dzieckiem w domku z powodu złej aury, grypy czy zwykłego kaszlu? Znasz to doskonale i już dygocesz na samą myśl o przymusowych tygodniowych wakacjach (w domku), prawda?
Okres jesienno – zimowy to jeden z tych, gdy chcemy czy nie chcemy musimy spędzić troszeczkę więcej czasu w mieszkaniu aniżeli w lecie.

Kiedy w lecie całe życie toczy się na ożywczym powietrzu, jesienią – w 4 ścianach. I gdy latem potomek sam znajdzie sobie zabawę z towarzyszami z osiedla, w zimie jest ciężej zainteresować go czymś na dłużej niż dziesięć minut. Poza tym, w domku mamy ograniczone pole do zabawy. Nie da się jeździć przez pół dnia na hulajnodze po salonie. Poniżej zestaw zabaw które można wykorzystać w trakcie zimowo-jesiennego sezonu. Jesień to czas na kreatywne zabawy z dzieckiem.
kreatywne zabawy z dzieckiem

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com
Obuwie sportowe

Autor: Richard Sue
Źródło: http://www.flickr.com

Przyszykujcie komplet jesiennych skarbów.zapraszamy do lektury – poprzednia strona -Mogą to być kasztany, żołędzie oraz kolorowe liście. Pospołu z potomkiem zróbcie pudełko na owe cenności. Liście powkładajmy między kartki ukochanej lektury, a potem bawmy się w ich poszukiwanie. Uczyńcie rodzinkę z kasztanowców. Z kasztanowców, żołędzi jak też zapałek możesz w prosty sposób wykonać familię (matkę, rodzeństwo, psa i kota). To świetna zabawa, co najmniej tyle pamiętam z dziecięctwa. Tak skonstruowane ludziki schowajcie na pamiątkę do pudełeczka, jakie razem stworzyliście. Pomalujcie dynię.

Czy ta tematyka Cię wciąga? Jeżeli tak, to przejrzyj link (http://krevetki.pl/uslugi/), pod jakim odnajdziesz niezbędne Ci informacje – sprawdź, że Cię zajmą na długi czas.

Stwórz z pociechą niepowtarzalne cacko w formie kolorowej dyni.

Do zabawy wystarczy wyłącznie dynia a także farbki plakatowe. Pozostałe zabawy dla małych dzieci w pochmurne dni to rozrywki z wykorzystaniem farb, ołówków, kartek papieru oraz plasteliny.