Informacje sportowe

Pomysły na spędzenie wolnego czasu dla dzieci oraz rodziców, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

Jak co roku, gdy musimy zapewnić dzieciom jakieś atrakcje z okazji przerw w szkole, czy to z okazji dłuższych weekendów świątecznych, czy wakacji, bywa czasem ciężko z pomysłem. Czemu planować wszystko na ostatnią chwilę, znowu wymyślać coś na szybko.

kajaki, woda

Autor: Anita Hart
Źródło: http://www.flickr.com
Często za sprawą presji czasu decydujemy się na miejsca, które może i dają jakąś frajdę dzieciom, natomiast nam już niekoniecznie. Postarajmy się w tym roku znaleźć wcześniej ciekawe miejsca do odwiedzenia oraz atrakcje, które sprawią radość nie tylko dzieciom ale i nam samym. Doskonałym pomysłem na zapełnienie wspólnie czasu może być pływanie kajakiem albo pontonem.

Inne, również niezwykle zajmujące szczegółowe opracowanie (https://placezabaw.com.pl/) przedstawionego tematu znajdziesz w tym miejscu. Sprawdź koniecznie a z pewnością nie będziesz żałować!

Warto wziąć udział w spływie jedną z licznych rzek, szczególnie w górskim terenie okaże się to atrakcyjne także przez bliskość gór, a co za tym idzie malowniczych widoków. Dolina Rospudy ma w tej kwestii wiele do zaoferowania. Pośród wielu możliwości bardzo ciekawym miejsce jest bardo spływ kajakowy w jakim możemy w tych okolicach wziąć udział, jest faktycznie wart polecenia- klik.

W związku z tym, iż stopnie trudności można wybrać różne, jest to świetna rozrywka nie jedynie dla najmłodszych, lecz też dla dorosłych. Stan wody w Nysy Kłodzkiej pozwala pływać w tych okolicach od marca do października, przez co mamy całkiem długi termin aby móc znaleźć pasującą nam datę na spływ. Jeśli już znajdujemy się w dolinie Rospudy gdzie jest całkiem sporo interesujących miejsc do zobaczenia, warto zagłębić się w tą okolicę. Dzieci pewnie nie lubią zwykłego zwiedzania, lecz za to zwiedzanie kopalni złota to już inna sprawa. Taką kopalnię możemy właśnie zwiedzić w Złotym Stoku. To bardzo ciekawe miejsce tak dla dzieci jak i dla dorosłych. Spacer korytarzami kopalni, pływanie po niej łódką albo też przejażdżka podziemną kolejką to ciekawy sposób na spędzenie tutaj czasu- zerknij

kobieta i mężczyzna w kajaku

Autor: TimothyJ
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością wszystkich zainteresuje historia tego miejsca, gdyż wydobywano tu złoto, lecz także rudę arszenikową, służącą do wyrobu bardzo znanej trucizny – arszeniku. Na miejscu też znajdziemy podziemny wodospad czy zbiornik do płukania złota. Jak już znajdujemy się w kopalni w Złotym Stoku dobrze jest zajrzeć też do pobliskiego Parku Linowego. Ostatnimi czasy to dosyć popularna rozrywka, jednak trudno jest znaleźć park linowy w takiej scenerii jak tutejsza, czyli w starym kamieniołomie. Różne stopnie trudności zjazdów i przejść sprawiają, iż każdy znajdzie tam dla siebie rozrywkę. Jest specjalna ścieżka dla małych dzieci, ale też zjazd na linie długości 1080 metrów dla ludzi z większą wprawą. To tylko niektóre atrakcje tego regionu. Warto poszukać ciekawych miejsc oraz odkrywać je razem z dziećmi.