Dla dzieciaków

Pomocne porady w pielęgnacji dziecka, czyli wybór wyprawki dla dziecka.

Z reguły przyszli opiekunowie stają przed wyborem wyprawki dla maluszka. Świat jednak idzie do przodu jest wiele nowoczesnych, funkcjonalnych dodatków. Zdecydować się na nie czy może ulec starodawnym dodatkom? W Internecie możemy znaleźć wiele rad dotyczących urządzeń, drobiazgów czy wyprawek dla maluszka. Czy w wyprawce powinny się pojawić pieluszki tetrowe czy jednokrotnego użytku?

zastanów się nad wielorazowymi pieluszkami

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy uważają, że te drugie to strata pieniędzy, gdyż szybko się kończą i nie można ich użyć wielokrotnie. Jednakże na pewno mają wiele innych ulepszeń, dzięki czemu pociecha może czuć się wygodnie. Skupmy się teraz jednak na pieluszkach tetrowych. Do czego możemy je wykorzystywać? Pieluszki te możemy zastosować podczas karmienia noworodka. Zakładamy ją na ramię, gdy nosimy maluszka do odbicia. Mamy wówczas osłone przed możliwym ulaniem się i tym samym maluszek nie dotyka bezpośrednio naszego stroju co jest bardziej higieniczne.

Jest bardzo miękka dla malucha, służy więc do wycierania bobasa, gdy za dużo się ślini lub splami się podczas jedzenia. Dobrze sprawdza się też jako osłona przed słońcem. Przepuszcza powietrze, więc nie musimy się martwić, że maluszek się zgrzeje. Dawniej pieluszki te używane były jak dzisiejsze pampersy tylko do ponownego użytku, wystarczyło tylko wyprać. Oprócz pieluszek tetrowych w wyprawce dla dziecka powinny się znaleźć Są najczęściej do otulania przed snem. Dzięki nim bobas szybciej i spokojniej zaśnie. Służą też podczas przewijania jako maty, na których możemy ułożyć bobasy. Podobnie jak pieluszki chronią przed słońcem i wiatrem podczas witryna firmy Artemed spaceru.

W pochmurne dni służą jako kocyk. Otulacze świetnie sprawdzają się też na wycieczce. Dla ruchliwych bobasów służą jako usztywnienie podczas noszenia, a dla starszych będzie to kocyk podróżny. W odróżnieniu do standardowych kocyków, nie zajmują one wiele miejsca, dlatego są nietrudne w przewożeniu i zmieści się w każdej walizce. W razie, gdy matka nie czuję się komfortowo karmić piersią w miejscu ogólnodostępnym . Otulacz jest na tyle duży, by opiekunka mogła się otulić razem z dzieckiem i czuć się komfortowo podczas karmienia. Jak widzimy, do sklepów dziecięcych wchodzi wiele nowostek, które można wykorzystać w tworzeniu wyprawki na malucha. Pamiętajmy, że powszechnie nie oznacza złe. Posłuchajmy naszych mam skoro mają większe doświadczenie. Kupując coś, co ma więcej korzyści, można zaoszczędzić i być zadowolonym z wyboru.