Dla dzieciaków

Pokoik dziecięcy: co wziąć pod uwagę, by urządzić miejsce doskonałe dla naszych pociech?

Urządzenie dziecięcego pokoju na pewno nie należy do łatwych. To niezwykłe pomieszczenie w domu musi nie tylko podobać się dziecku, ale być także bezpieczne i funkcjonalne. Tylko wówczas uwzględniona może być w nim zarówno zabawa, jak i nauka. O czym pamiętać? Czym sugerować się przy urządzaniu dziecięcego królestwa? Na jakie meble zwracać swoją uwagę?

pokój dla dzieci

Autor: Jeremy Tarling
Źródło: http://www.flickr.com
Pokoiki dla dzieci warto wystylizować w jasnych, przyjaznych barwach. Doskonale wyglądają kolory pastelowe, które nie przytłaczają przestrzeni. Korzystniej jest unikać barw intensywnych i zbyt wyrazistych – będą zarezerwowane raczej dla pomieszczenia salonowego czy sypialni rodziców. Pokój dziecięcy powinien być przede wszystkim pomieszczeniem bezpiecznym (więcej propozycji). Z tego powodu tak ważne jest, by zainstalować w nim umeblowanie nie stanowiące dla dzieci najmniejszego nawet niebezpieczeństwa. Niezależnie od tego czy wybieramy łóżka do pokoju (zobacz nowoczesne żyrandole do salonu) dziecięcego, czy właśnie decydujemy się na regał, zawsze warto dokładnie obejrzeć zakończenia mebli. Nie powinny one mieć żadnych ostrych elementów, o które dziecko mogłoby na przykład rozciąć skórę. Jeśli meble są malowane, zawsze warto dopytać jaka farba została użyta. Nie może ona być toksyczna. Jeśli sprzedawca nie potrafi udzielić odpowiedzi na to pytanie, korzystniej jest znaleźć meble jedynie lakierowanych. Łóżka do pokoju dziecięcego powinny posiadać także odpowiedni materac. Nie może być on zbyt miękki gdyż może mieć wpływ do powstawania wad postawy. Ten za twardy może natomiast spowodować bóle kręgosłupa u dziecka. Dostępne aktualnie łóżka do pokoiku dziecięcego to modele nie tylko klasyczne, ale także wzbudzające zachwyt różnorodnymi kształtami- sprawdź: super łóżka dla dzieci.zobacz pod linkiem lampa podłogowa biała nowoczesna lampa podłogowa biała nowoczesnaI w ten sposób nie stanowi żadnego problemu kupno łóżka w kształcie przykładowo samochodu.

łóżko dla dziecka

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku rodzeństwa doskonale sprawdzą się znane i cenione łoża piętrowe, które zazwyczaj są tylko polakierowane. Posiadają więc bardzo naturalny wygląd. Perfekcyjnie zaaranżowany pokój dla dziecka jest miejscem ładnym, sympatycznym i odpowiednio zabezpieczonym. To istne królestwo dla pociech, które z początku w pokoiku się tylko rozrabiają, ale po czasie zaczynają się w nim również uczyć. Z tego powodu na tyle istotne jest, by do aranżowania tego pokoju dla dziecka naprawdę solidnie się przyłożyć. Pokoik dla dziecka ma być naprawdę niesamowicie efektowny!