Zdrówko

Podstawowe informacje na temat zabiegów usunięcia zaćmy o jakich powinien wiedzieć każdy pacjent.

Każda osoba, która cierpi na zaćmę powinna dbać o to, żeby poddawać się stosownemu leczeniu. Często będzie to operacja. W związku z tym, należy też na bieżąco kontaktować się z lekarzem przez co będzie się zawsze świetnie poinformowanym. Nota bene, istnieją podstawowe informacje na temat operacji usuwania katarakty o których powinien wiedzieć każdy pacjent. A to lekarz prowadzący powinien o tym poinformować.

gabinet okulistyczny

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com
Sam zabieg w chwili obecnej przeprowadzany pozostaje za pomocą nowatorskiej metody, nie jest inwazyjny i trwa dosłownie kilka minut. Pacjent powinien w wyznaczonym terminie zgłosić się do szpitala, rejestrować a także wykonać wymagane badania do jakich wlicza się: zmierzenie ciśnienia wewnątrz gałki, wyliczenie mocy optycznej sztucznej soczewki, albo morfologia. To umożliwia zrobienie wnikliwego wywiadu lekarskiego.

Przed ścisłym przeprowadzeniem operacji takiej jak zabieg na zaćmę oko (szczegółyo tym- Klinika okulistyczna Moniki Dzięgielewskiej) pacjenta będzie znieczulone kroplami i poddane dezynfekcji. W czasie operacji chory może poczuć nieznaczny ścisk, jednak nie będzie czuć bólu. Na chore oko skieruje się wyraźne światło, co może wywołać dyskomfort. Nie będą to natomiast nazbyt często przydarzające się przypadłości. Okulista najpierw usuwa wadliwą soczewkę oka, a w następnej kolejności implantuje nową. W czasie operacji chory regularnie będzie informowany o tym, co się dzieje na sali operacyjnej a także jak ma skierować oko. To pozwala na wykonanie operacji w optymalnych okolicznościach – .

Aktualnie o wiele więcej pacjentów uskarża się na kłopoty z oczami, a zaćma jest jedną z częstszych dolegliwości z takiego obszaru. Z tego względu tak ważne będzie, by wdrażać natychmiast kurację. Niestety, oczekiwanie na operację może potrwać nawet kilka miesięcy, w skutek czego coraz więcej pacjentów zdecydowanych jest na jego zrobienie w prywatnych klinikach, także poza granicami kraju. Zwykle wtedy wybierają się oni do czeskich ośrodków zdrowia, gdyż w nich mogą oczekiwać na zwrot kosztów.

pacjent

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Bezsprzecznie, poznanie podstawowych informacji w temacie operacji usunięcia katarakty pozwala oczekującym na zabieg poczuć się bardziej bezpiecznie i każdy bez wyjątku lekarz specjalista ma obowiązek doinformować o wszystkim przychodzących do niego chorych. Ten tekst zapewne wykazał taki stan rzeczy bardzo dokładnie wszystkim pacjentom.