Edukacja

Po jakiego typu kierunkach znajdziesz pracę?

Rok rocznie cała grupa abiturientów myśli nad tym, na jakiego typu studia pójść. Młodzież zastanawiają się nad tym, jaka uczelnia w najlepszy sposób przygotuje ich do samodzielnego życia i da najlepsze perspektywy na pracę. Prawda jest taka, że w ostatnich czasach ciągle królują we wszystkich statystykach identyczne kierunki. Jakie?

studenci
Najlepiej na politechnikę.

Sprawa wygląda W ten sposób, że od wielu lat studenci politechnik zupełnie nie mają najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy. Krajowy rynek jest chłonny i niezwykle prędko wchłania specjalistów nauk technicznych. Uczelnia wyższa, która kształci przyszłych programistów czy inżynierów budownictwa nie może narzekać na brak chętnych kandydatów – wejdz na Jaką jednak politechnikę wybrać, aby posiadać jak największe szanse na otrzymanie solidnego wykształcenia?

Do jakiego miasta na politechnikę?

Porada dla tegorocznych maturzystów jest taka – Starajcie się iść na studia do miasta, która oferuje najlepsze warunki na start.

W wydziałach studiów można bezproblemowo wybierać, ponieważ większość polskich uczelni ma zbliżony profil nauczania. Na przykład, jeżeli idziesz na kierunek taki jak biotechnologia, budownictwo czy informatyka Wrocław, Gdańsk, Warszawa czy nawet Lublin będą dobrymi miastami do rozpoczęcia przygody ze studiami – info o wrocławskiej informatyce. W tych miastach bezrobocie w skali kraju jest najniższa, co natychmiastowo przekłada się na zarobki dla absolwentów.

W tych miastach mają siedzibę także największe firmy działające w branży IT, przez co absolwenci mogą liczyć na pracę w firmie z doświadczeniem na rynku. Jeśli jesteś jednakże typem człowieka, który nie chce pracować w korporacji, to studiach informatycznych z pewnością można zbudować z kolegami z roku niewielki startup.

Jak więc widać, że możliwości na uczenie się budownictwa w naszym kraju jest bardzo dużo – dobrze jest jednak wybrać najlepszą opcję i zacząć swoją przygodę z dorosłym życiem w mieście oferującym najkorzystniejsze możliwości dla młodych ludzi.