Zdrówko

Po czym rozpoznać dobry gabinet stomatologiczny? Na jakie rzeczy zwracać uwagę w takim miejscu, co jest najważniejsze?

Co charakteryzuje dobry gabinet stomatologiczny? Z pewnością parę rzeczy, choćby życzliwy stosunek doktora do pacjenta, jaki jest wyrażany przykładowo przez rozpoczynanie każdej wizyty od rozmowy w pozycji siedzącej. Czemu to takie ważne? Gdyż zmniejsza to dystans między stomatologiem oraz pacjentem, zaś jednocześnie w tym czasie stomatolog może dowiedzieć się przydatnych w leczeniu informacji, bo przeprowadza dogłębny wywiad na temat stanu zdrowia oraz samopoczucia pacjentów. W ten sposób jest możliwe by ustalić także plan leczenia.

gabinet stomatologiczny

Autor: Bosc d’Anjou
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sposób na pewno jest w stomatolog Retkinia, gdzie pacjent jest najważniejszy oraz zawsze okazuje mu się duży szacunek. W tym miejscu także spotkamy wiele innych godnych polecenia zachowań. Z pewnością na uwagę zasługuje okazywana troska, to znaczy dopytywanie się przez lekarza o to jak pacjent się czuję o wygodę pacjenta podczas zabiegu. Za tym przemawia wysokiej próby profesjonalizm, pod tym stoi wiedza medyczna, sprawność wykonywania zabiegów, a także pewność, z jaką lekarz robi zabieg – sprawdź nas.

Istotna jest również czystość oraz sterylność gabinetu. Oznacza to, iż gdy pacjent siada na fotelu nie powinien widzieć żadnych śladów poprzedniej wizyty. Sprzęt musi być zdezynfekowany, na pulpicie natomiast wszystko musi być idealnie poukładane. Nie może tam leżeć sprzęt, który był wcześniej użyty. Oczywiście nie trzeba dodawać, że lekarz, jak i asystentka powinni mieć czyste (oczyszczacz powietrza do domu) fartuchy. Bardzo ważne są też nowoczesne techniki dentystyczne, nie jedynie jeśli chodzi o narzędzia dentystyczne, ale także o wykorzystanie różnych technik, na przykład obrazowanie do pokazania pacjentowi stanu jamy ustnej.

Jeżeli nie chcesz, by uciekły Ci inne podobne wiadomości odnoszące się do zaprezentowanego tu tematu, to kliknij i więcej zobaczysz w treści (https://ratowniczy-sklep.pl/pl/p/Koszulka-Szybkoschnaca-SOR-Meska/93).

Najlepiej to zrobić na dobrej jakości zdjęciach albo na video z kamery wewnątrzustnej. Na koniec warto powiedzieć, iż stomatolog powinien podkreślać, że całkowicie dba o jałowe otoczenia, oferując pacjentom poczucie bezpieczeństwa.

Niestety, w gabinecie obcuje się ze śliną i krwią, a to stwarza możliwe chorobotwórcze środowisko oraz może wywołać niepokój. Najkorzystniej w związku z tym, żeby zakładanie rękawiczek jednorazowego użytku i dezynfekowanie kluczowych części sprzętu miały miejsce przy pacjencie. Po zrobieniu tych zabiegów, lekarz nie może wychodzić do poczekalni czy dotykać przedmiotów wokół fotela dentystycznego. Tego rodzaju warunki panują w dobrych gabinetach jak stomatolog Łódź Retkinia – sprawdź nasz gabinet.