Informacje sportowe Sprzęciwo Zdrówko

Plusy rowerków stacjonarnych, krótka charakterystyka dostępnych w sklepach rodzajów i modeli.

Rowerowa jazda nie tylko stanowi dużą przyjemność dla większości osób, lecz będzie także doskonałym sposobem na utrzymywanie odpowiedniej formy. Przede wszystkim dostarcza ona odpowiedniej ilości ruchu, podczas kręcenia pedałami można spalić mnóstwo kalorii, no i będzie to ruch na świeżym powietrzu, którego tak bardzo większości osób po prostu brakuje.

Rower treningowy

Autor: + Rainbow +
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety w naszym klimacie przez parę miesięcy w roku są duże problemy z jazdą, duża część rowerzystów na czas zimy odstawia rower i wyciąga go jak się zrobi ciepło. Jest jednak świetny sposób na to, żeby przez cały rok utrzymywać odpowiednią formę, wystarczy jedynie regularnie jeździć na rowerkach treningowych. Są one obecnie podstawowym elementem wyposażenia wszystkich klubów fitness oraz siłowni, ale coraz więcej osób kupuje je również do swoich domów.

Rowery stacjonarne nie będą potrzebować dużej przestrzeni, nie kosztują dużo i pozwalają nawet na króciutkie treningi podczas codziennego biegania. Nawet tak kochana przez niejednego czynność jak oglądanie telewizji na rowerku będzie mieć całkowicie inny wymiar zdrowotny, niż w pozycji leżącej na kanapie.

Oczywiście jak to z każdym takim sprzętem bywa, dostępna jest ich ogromna liczba odmian i modeli (sprzęt Kettler).

Poszukujesz ekstra treści, żeby poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Namawiamy do nowego tekstu. Wyszukasz go na portalu (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/ortodonta-wroclaw/) pod linkiem.

Pierwszy podział będzie ze względu na sposób jazdy. Najbardziej popularne są wersje pionowe, w nich można siedzieć jak na normalnym rowerze w wyprostowanej pozycji, ich wadą jest to że w znaczny sposób mogą obciążać plecy. Poziome rowerki tej wady nie mają, ponieważ można w nich wygodnie usiąść, a pedały są zamocowane mocno z przodu, jednak będą one zajmować dużo więcej miejsca niż pionowe, z tego też powodu są mniej chętnie kupowane do domowego zastosowania.

Ostatnim typem rowerków są rowerki spinningowe, mają one charakterystykę rowerów szosowych ze znacznie przechyloną do przodu sylwetką i bardzo dobrze nadają się do intensywnych treningów.

Ta solidna oferta (www.bakaliowyswiat.pl/pl/produkty-ekologiczne), którą przygotowaliśmy dla sympatyków omawianej problematyki, posiada podobne dane na to ciekawe zagadnienie – zobacz tu.

Następnym podziałem tego typu rowerków firmy Kettler jest rodzaj mechanizmu oporu, tu przeważnie spotykanymi rozwiązaniami są systemy magnetyczne, mechaniczne oraz o największym stopniu zaawansowania elektromagnetyczne, które się steruje za pomocą mikroprocesora.