Zdrówko

Plastyka warg sromowych – co musisz wiedzieć, jeżeli zamierzasz zapisać się na ten zabieg?

Panie nie zawsze są zadowolone z wyglądu swoich miejsc intymnych. Nadzwyczaj częstym problemem jest przerost warg sromowych albo ich asymetria, co może przyczyniać się do dyskomfortu w powszednim życiu, w trakcie kontaktów intymnych, trudności z dobraniem pasującej bielizny, a nawet ból. Rozwiązaniem tej niedogodności jest plastyka warg sromowych. Jak przebiega tego typu zabieg?

operacja

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego, w jaki sposób przeprowadzana jest operacja. Robi się ją na ogół parę dni po menstruacji, w znieczuleniu ogólnym. Pacjentkę, która chce się jej poddać, musi skończyć 18 lat oraz przejść przez wymagane badania. Jeżeli wszystko jest w porządku, można przeprowadzić korekcję warg sromowych przy pomocy lasera albo tradycyjną metodą, co zajmuje około dwóch godzin. Lekarz, który podejmuje się operacji, musi być kompetentnym specjalistą, ponieważ nie jest to prosty zabieg. Szczegóły przeczytasz tu:

Wymaga dokładności, ponieważ jeden niewłaściwy ruch może być powodem uszkodzenia mocno ukrwionych i bardzo unerwionych miejsc, co może doprowadzić do niechcianych komplikacji. Korekcję przeprowadza się na wiele sposobów – np. poprzez cięcie wzdłuż warg sromowych albo cięcie poprzeczne pośrodku tychże miejsc intymnych. Zszywanie jest tak samo niełatwym procesem, co sam zabieg, gdyż również trzeba zachować pełne skupienie.

Rezultatem operacji ma być zmniejszenie warg wedle rozmiaru warg sromowych większych.

Czy nasza solidna treść (https://silverbeads.istore.pl) podoba Ci się tak bardzo, że masz ochotę poznać następne? To fantastycznie! Więc zapraszamy na świeżą witrynę.

Jak przebiega rekonwalescencja? Pacjentka nie odczuwa zbyt silnych dolegliwości. Przeważnie jest to ból, lecz nie szczególnie dotkliwy, jak również uczucie pieczenia i lekka opuchlizna. Wargi sromowe mogą być też trochę zsiniałe. Kobieta może opuścić szpital bądź inną placówkę medyczną, w której zrealizowany został zabieg zwykle na drugi dzień, jednak musi przez pewien czas się oszczędzać.

Operacja

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com
Komplikacje występują bardzo rzadko, zatem nie ma się o co martwić. Ślady pooperacyjne są niewidoczne, a kobieta w końcu nie boryka się z problemami z bólem oraz dyskomfortem w okolicach miejsc intymnych. Rany zagoją się w ciągu dwóch tygodni, a po upływie sześciu można powrócić do aktywności seksualnej.

Teraz już widzisz, iż nie ma się czego obawiać, a wręcz przeciwnie – w końcu będziesz mogła cieszyć się, iż możesz normalnie funkcjonować.