Dla dzieciaków

Place zabaw – wywierają niesłychanie pozytywny wpływ na rozwój Twojej latorośli

Mają ogromnie bogatą historię. Na początku powstały w Niemczech, a po pewnym czasie także w Anglii i Stanach Zjednoczonych.

Nadal, mimo upływu lat, cieszą się niesłabnącą popularnością.
elementy

Autor: James Brooks
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż trzeba spostrzec, iż budowa placu zabaw to duże wyzwanie – -> sprawdź. Należy albowiem spełnić wiele różnych wymogów dotyczących nawierzchni, sprzętu czy wręcz ławek. Piaskownice, zjeżdżalnie, karuzele, huśtawki koniki – wyposażenie placów zabaw powinno być nade wszystko bezpieczne. W końcu nasze pociechy spędzają na zabawie sporą część dnia. W ten sposób uczą się, ćwiczą swe umiejętności społeczne (zawierają przyjaźnie poznają nowe typy zachowań i zasady postępowania), eksplorują środowisko – słowem rozwijają się na rozmaitych płaszczyznach, na przykład motorycznej, poznawczej czy emocjonalnej.

Przejdź do opisu, który znajduje się pod tym linkiem i czytaj tu (http://www.zabawekczas.pl/produkty/gry,2,1648) na ten temat, który widocznie Cię zaciekawił. Nie wahaj się!

Widać zatem wyrażnie, że wyposażenie placów zabaw powinno być nie tylko bezpieczne, ale także pełnić funkcję edukacyjną.

Trzeba jednak pamiętać o jednej niezmiernie istotnej rzeczy – budowa placu zabaw z pewnością nie mogłaby zakończyć się pomyślnie, gdyby nie właściwie stworzony projekt – przeczytaj przykłady.