Dla dzieciaków

Plac zabaw do ogrodu

Plac zabaw w ogródku marzy się każdemu, kto ma maluchy. Jak zaaranżować przydomowy plac zabaw dla dzieci, aby maluchy ochoczo spędzały w nim czas?
Dzieci na ogół rozpiera energia.

tunel dla dzieci

Autor: Belvilla
W ogrodzie wykorzystują przestrzeń – biegają oraz skaczą. Zdeptane grządki, połamane krzewy i spór z dorosłymi gotowy.

Jeśli zaciekawiły Cię wpisy podane na tej witrynie, to na pewno spodobają Cię się też dalsze wpisy, które opracowaliśmy w linku poniżej.

A tymczasem zabawa w ogrodzie nie musi implikować problemów. Pod warunkiem, że aranżacja ogrodu zapewnia dziecku przestrzeń do zabaw.

zabawki

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej, jeśli przydomowy plac zabaw będzie położony jak najdalej od ulicy i widoczny z okna albo innego miejsca, z którego dorośli chcą pilnować maluchów. Warto również zadbać, aby droga od budynku do placu zabaw nie prowadziła przez ozdobne rabatki. Wypadające z domu maluchy mogą je unicestwić. Plac zabaw musi być choć częściowo zacieniony jak też zasłonięty z dwóch bądź trzech stron. W większym ogrodzie może być zagrodzony, jednak płot nie może być nazbyt duży, tak aby dzieci bez trudności mogły przemieszczać się między częściami ogrodu. W małym ogrodzie tunel dla dzieci i inne urządzenia możemy rozlokować na trawniku. Urządzenia pobudzające do działalności ruchowej należy postawić na nawierzchni amortyzującej upadek. Wszystkie nawierzchnie powinny być ograniczone krawężnikiem. Urządzenia przeznaczone do zabaw trzeba dostosować do wielkości ogródka a także przestrzeni, którą można przeznaczyć dla maluchów. Nie mogą być nazbyt stłoczone, ponieważ dobra zabawa oznacza swobodę działań.

Wokół każdego urządzenia musimy zostawić powierzchnię wolną od wszelkich wystających i twardych elementów. Rekomendowana jest odległość nie mniejsza niż 1,5 m w każdą ze stron.