Informacje sportowe Sprzęciwo

Piłki do tenisa wyróżnianych marek i ich modele

Piłki do tenisa bezspornie są znaczącym fragmentem wyposażenia do tenisa, ponieważ bez nich nie rozegrałby się przecież żaden mecz. Tak więc pomimo tego, że mogłoby się wydawać, że piłka do tenisa jest niewiele istotnym elementem, tak naprawdę realizuje ona bardzo ważną funkcję. Kupując piłkę do tenisa wypada zwrócić baczną uwagę na kilka bardzo ważnych rzeczy, takich jak na przykład marka i typ piłki do tenisa.

tenis

Autor: Tatiana
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim warto wybierać piłki tenisowe właściwych marek, to znaczy znanych i cenionych wśród miłośników tenisa. Znani fabrykanci piłek tenisowych proponują towary wysokiej jakości, a to bardzo ważkie, ażeby wyłoniona przez nas piłka do tenisa była trwała, porządna i charakteryzowała się wyśmienitą odpornością. Na rynku można znaleźć co najmniej kilku nadzwyczaj dobrych fabrykantów sprzętu tenisowego, jacy oferują też najlepszej jakości piłki do tenisa.

Następną rzeczą, jaką też wypada wziąć pod uwagę kupując piłkę do tenisa jest jej model oraz stworzenie. Należałoby wziąć pod uwagę również parę innych parametrów. Przykładowo piłka do tenisa powinna posiadać jednolitą powierzchnię, a szwy nie mogą mieć zewnętrznych ściegów. Na dodatek waga piłki musi się wahać pomiędzy 56 a 59,4 gram. Poza tym wybierając piłkę do tenisa prawdopodobnie wypada także zwrócić uwagę na rodzaj podłoża, na którym dana piłka będzie wykorzystywana. Czytaj dalej: .

Dziś zdołamy wyróżnić piłki tenisowe sporządzone do gry na twardej powierzchni czy też na cegle bądź betonie.

Chcemy pokazać Ci kolejny nasz artykuł – mamy nadzieję, że Ci się spodoba. Aby go przeczytać, kliknij link tu… i już.

Każdy rodzaj piłki przeznaczonej na inny typ powierzchni cechuje się nieco innymi parametrami. Wybór odpowiedniej piłki do tenisa jest ogromnie istotny, bo wpływa na całą grę, oraz także na czerpanie z niej radości.

tenis

Autor: Harald Deischinger
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie piłki tenisowe zdołamy podzielić na dwie decydujące kategorie – piłki ciśnieniowe i bezciśnieniowe.treningu smartbodytrainer.pl > ciekawy serwisPiłki ciśnieniowe są lżejsze i bardziej miękkie, dzięki nim dopuszczalne jest nadzwyczaj wyborne kontrolowanie gry, są one rekomendowane specjalistom. Z kolei piłki bezciśnieniowe charakteryzują się większą twardością, mają grubszy środek wskutek tego można je wykorzystywać przez długi czas, jednakże kontrolowanie uderzenia jest w tym przypadku trochę trudniejsze.