Zdrówko

Pierwsza wizyta w SPA – w jaki sposób się zachować? Spójrz na to koniecznie!

Odwiedziny w SPA robią się coraz bardziej popularne, jednakże nie zawżdy wiemy co wypada, natomiast czego nie wypada robić. Przeczytaj w jaki sposób się przygotować – co zrobić z telefonem , o co spytać w toku rezerwacji a także czy wypada dać napiwek?

Bez względu na to,

basen w spa

Autor: Familjen Helsingborg
Źródło: http://www.flickr.com

czy spędzasz day SPA w hotelu czy może wyskoczyłaś w czasie lunchu na masaż do gabinetu SPA obowiązują cię takie same reguły. Sprawdź: o czym warto wiedzieć. Miej na względzie, iż pobyt w SPA sprzyja odpoczynkowi, dlatego dobrze jest się odprężyć, zapomnieć o problemach dnia codziennego oraz wyłączyć aparat telefoniczny. Zachowuj się kulturalnie i nie przeszkadzaj pozostałym gościom – oni także potrzebują się wyciszyć. Jeśli czegoś nie wiesz nie wstydź się zapytać personelu, z ochotą odpowiedzą na niepokojące cię pytania. Rezerwacja zabiegów w SPA. Przeważnie należy umówić się z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, jeżeli dzwonisz w ostatnim momencie musisz się liczyć z mało poręcznym czasem albo godziną zabiegu, a nawet niedostatkiem wolnych miejsc. Hotele SPA (http://spabaltica.pl/pl/) w weekendy są w większości wypadków pełne. Jeżeli chcesz zrezygnować z zabiegu pamiętaj, żeby odwołać wizytę, jeśli nie uczynisz tego odpowiednio wcześnie, możesz zostać obciążona rachunkiem za niewykonaną usługę. Podczas rezerwacji warto dopytać o to, czy możesz poddać się zabiegom – kiedy na przykład jesteś w ciąży, złapało cię przeziębienie lub masz miesiączkę. Nie spóźniaj się, przybądź 15 minut wcześniej, aby mieć czas na przebranie się i wypełnienie ankiety tyczącej się schorzeń, przeciwwskazań do zabiegu czy np. preferencji siły ucisku w czasie masażu.

spa

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli się spóźnisz zabieg będzie trwał krócej.

Przebieralnia w SPA. Nie polecamy zabierać ze sobą drogocennych przedmiotów, SPA najczęściej nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafce; portfel, zaświadczenia, telefon lub biżuterię lepiej zostawić w depozycie w recepcji. Wycisz telefon, zarówno ty, jak też pozostali klienci wybraliście się do SPA, ażeby się zrelaksować. Do przebrania dostaniesz jednorazowe majtki oraz kapcie i szlafrok. W hotelach SPA akceptowalne jest przebranie się w pokoju oraz zejście w szlafroku bezpośrednio na zabieg, natomiast jest to niemile widziane w zwykłych hotelach, gdzie strefa SPA jest jedynie dodatkiem. W day SPA, czyli gabinetach na mieście, po przebraniu się w szlafrok możesz zrelaksować się w strefie milczenia z filiżanką zielonej herbatki, czy od razu będziesz skierowana do gabinetu, w którym będą wykonywane zabiegi laserowe – oferta zabiegów laserowych.