Informacje sportowe

Pieniny jako atrakcyjne lokalizacje krajoznawcze w Polsce

Góry wpływają kojąco na system, dotleniają, wyciszają. Skupienie, którego nastręcza wędrówka po trudniejszym szlaku bez zaprzeczania jest metodą na zapomnienie o porzuconych w domu kłopotach. Dla lubiących aktywny odpoczynek, trekking po górach jest doskonałym pomysłem treningowym, bowiem regularne włóczęgi wpływają na poprawę kondycji i odporności ustroju. Wierzchołki Pienin nie posiadają może obezwładniających wysokości, lecz krajobraz z Trzech Koron, bądź góralskie domki Pieniny są po prostu cudowne i zapierają dech w piersiach. Liczne trasy turystyczne zapewniają wiele świetnych doznań estetycznych i wzrokowych.

Będąc w Pieninach należałoby również wybrać się drogą, która wiedzie blisko przełomu Dunajca, do będącego już po słowackiej stronie średniowiecznego, przebudowanego w epoce baroku Czerwonego Klasztoru. Szlagierem krajoznawczym w owych sąsiedztwach jest oczywiście spływ Dunajcem na tratwach kierowanych przez flisaków.

góry

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Powodów, żeby odwiedzać Pieniny jest sporo, a ów najważniejszy ciężko jest ubrać w wyrazy, a wie o nim każdy kto choć raz uda się w te cudowne tereny. Jest tam po prostu wspaniale i przepięknie – zobacz parki rozrywki w okolicy. Wszechobecna zieleń momentami wydaje się nierealna, a zazielenione polany bajecznie kontrastują z zauważalnymi z oddali ostrymi, zaśnieżonymi grzbietami Tatr.

Pieniny to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc turystycznych w Polsce, toteż baza noclegowa przygotowana jest na przyjmowanie wielkiej ilości gości. Głównie przeważają stancje prywatne, lecz jest możliwość też wybrać różnego typu ośrodki, pensjonaty, czy góralskie domki Szczawnica – zarezerwuj domek w Osadzie nad Babieńskim Potockiem. Zasadniczą bazę noclegową tworzą Szczawnica, lub Krościenko. Wszystko zależy jakie są oczekiwania turysty.

To uzupełniające info (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Marsa%20Alam/hotel/RESTA_GRAND_RESORT/6262/40-4471-24FF.html) na pewno będzie dla Ciebie ciekawe, gdyż są w tamtym miejscu wiadomości podobne do takich, które czytasz tu.

Pieniny to obszar przyzwoicie przygotowany turystycznie, ma różnorodną bazę noclegową, dlatego też planując wczasy w tym miejscu, jest możliwość w każdym dniu być w innym miejscu i spędzać czas w różny sposób.

Wędrówka po górach jest nie tylko wyzwaniem dla ciała, lecz również sprawdzianem umiejętności organizacyjnych i radzenia sobie w niepowszednich warunkach. W kontakcie z przyrodą i zmiennymi warunkami atmosferycznymi jest możliwość lepiej poznać własne słabostki i wartości.