Informacje sportowe

Pieniny jako atrakcyjne lokalizacje krajoznawcze w Polsce

Góry wpływają kojąco na system, dotleniają, wyciszają. Skupienie, którego nastręcza wędrówka po trudniejszym szlaku bez zaprzeczania jest metodą na zapomnienie o porzuconych w domu kłopotach. Dla lubiących aktywny odpoczynek, trekking po górach jest doskonałym pomysłem treningowym, bowiem regularne włóczęgi wpływają na poprawę kondycji i odporności ustroju. Wierzchołki Pienin nie posiadają może obezwładniających wysokości, lecz krajobraz z Trzech Koron, bądź góralskie domki Pieniny są po prostu cudowne i zapierają dech w piersiach. Liczne trasy turystyczne zapewniają wiele świetnych doznań estetycznych i wzrokowych.

Będąc w Pieninach należałoby również wybrać się drogą, która wiedzie blisko przełomu Dunajca, do będącego już po słowackiej stronie średniowiecznego, przebudowanego w epoce baroku Czerwonego Klasztoru. Szlagierem krajoznawczym w owych sąsiedztwach jest oczywiście spływ Dunajcem na tratwach kierowanych przez flisaków.

góry

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Powodów, żeby odwiedzać Pieniny jest sporo, a ów najważniejszy ciężko jest ubrać w wyrazy, a wie o nim każdy kto choć raz uda się w te cudowne tereny.

Jeżeli ta tematyka jest według Ciebie na tyle ważna, że musisz poznać ją też od innej strony, więc potrzebne Ci analogiczne wiadomości, to więcej znajdziesz w ofercie.

Jest tam po prostu wspaniale i przepięknie – zobacz parki rozrywki w okolicy. Wszechobecna zieleń momentami wydaje się nierealna, a zazielenione polany bajecznie kontrastują z zauważalnymi z oddali ostrymi, zaśnieżonymi grzbietami Tatr.

Pieniny to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc turystycznych w Polsce, toteż baza noclegowa przygotowana jest na przyjmowanie wielkiej ilości gości. Głównie przeważają stancje prywatne, lecz jest możliwość też wybrać różnego typu ośrodki, pensjonaty, czy góralskie domki Szczawnica – zarezerwuj domek w Osadzie nad Babieńskim Potockiem. Zasadniczą bazę noclegową tworzą Szczawnica, lub Krościenko. Wszystko zależy jakie są oczekiwania turysty.

Pieniny to obszar przyzwoicie przygotowany turystycznie, ma różnorodną bazę noclegową, dlatego też planując wczasy w tym miejscu, jest możliwość w każdym dniu być w innym miejscu i spędzać czas w różny sposób.

Wędrówka po górach jest nie tylko wyzwaniem dla ciała, lecz również sprawdzianem umiejętności organizacyjnych i radzenia sobie w niepowszednich warunkach. W kontakcie z przyrodą i zmiennymi warunkami atmosferycznymi jest możliwość lepiej poznać własne słabostki i wartości.