Dla dzieciaków

Pielęgnacja oseska: przewijamy, kąpiemy, obcinamy paznokietki

Ciało noworodka wymaga wyjątkowej troskliwości jak też delikatności. Przebywając w brzuszku matki, dziecko nie wymagało żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Po narodzinach higiena jest koniecznością.
Takowe maluchy wymagają wyjątkowo czułej opieki. Pieluszki trzeba wymieniać nawet paręnaście razy na dzień, za każdym razem po zrobieniu kupki jednakże nie rzadziej, niż raz na trzy godziny. Rodzice muszą zwracać uwagę na skórę pupeńki ich maleństwa, ażeby nie doszło do odparzenia. Sama zmiana pieluchy to jeszcze nie wszystko. Skórę, a szczególnie wszelkie fałdki, powinno się dokładnie oczyszczać. Doskonale sprawdzają się nawilżające chusteczki. Nie warto jednakże kupować ich w dużych ilościach. Może okazać się, iż skóra naszego malucha odpowie alergią.

Jeżeli musisz poznać inny tego typu punkt widzenia na rozpatrywaną w tym artykule sprawę, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu (https://kodak.wroclaw.pl/), które powiększy Twoją wiedzę.

W czasie oczyszczania pupki trzeba pamiętać o zachowaniu należytego kierunku u panienek, a u chłopców o nieodciąganiu napletka.

maluchy

Autor: garlandcannon
Źródło: http://www.flickr.com
Kąpiąc niemowlę rozpoczynamy od przyszykowania akcesoriów niezbędnych w czasie ablucji: mydełka bądź żelu do oczyszczania ciała, szamponu, oliwki, szczotki do włosów, kremu przeciwko odparzeniom, a także ręcznika, pieluchy i czystego ubranka. Następnie nalewamy wody do wanny. We wnętrzu, w jakim myjemy niemowlaka, powinno być ciepło.

Czy wiesz, że opublikowane tutaj przydatne wpisy (www.zabawekczas.pl/produkty/dla-niemowlat,2,1643), mogą być w dużym stopniu dla Ciebie pożyteczne? Tyczą się one problematyki, która Cię właśnie zainteresowała.

Temperaturę wody monitorujemy specjalnym ciepłomierzem. Perfekcyjną temperaturą jest 37ºC. Spód wanienki najlepiej wyłożyć pieluszką tetrową.

Potem rozbieramy bobasa – zdejmujemy ubranie oraz pieluszkę, a w wypadku kupki myjemy pupę wodą z mydłem przed włożeniem noworodka do wanienki. Dziecko musi być trzymane pewnie i stabilnie.