Zdrówko

Piaskowanie – sposób na pozbycie się osadów nazębnych

Piaskowanie to zabieg dentystyczny polegający na usuwaniu osadów nazębnych oraz nieestetycznych przebarwień z pomocą tak zwanej piaskarki zatem specjalnego urządzenia, jakie kieruje strumień piasku dentystycznego na szkliwo.

dentysta łódź

Autor: sunny mama
Źródło: http://www.flickr.com

Piaskowanie zębów Łódź dopomaga w walce z kamieniem , jest zabiegiem uzupełniającym po skalingu. Płytka nazębna to lepki osad, czasem o brunatnym zabarwieniu, powstały z resztek jedzenia połączonych z obumarłymi komórkami błony śluzowej, mikroorganizmami, który zalega na szkliwie ząbków.

To jest bardzo ciekawa problematyka i warto ją poznać dokładniej, więc bez zwłoki sprawdź szczegóły pod adresem, który znajduje się tutaj.

Bakterie wchodzące w skład płytki wywołują schorzenia dziąseł, przykładowo zapalenia dziąseł oraz paradontozę oraz produkują kwas, jaki atakuje szkliwo ząbków oraz aktywuje powstawanie zmian próchnicowych. Szczoteczka do zębów nie jest w stanie oczyścić wszystkich trudno dostępnych miejsc, w których prędko gromadzi się płytka nazębna, dlatego systematycznie trzeba przeprowadzać piaskowanie warszawa bielany (przejrzyj nasz newsletter-> https://ratynscystomatologia.pl/stomatologia-estetyczna-warszawa/) zębów Łódź. Piasek stomatologiczny dochodzi do wszystkich nawet najdrobniejszych luk po czym eliminuje wszystkie szkodliwe osady, a tym samym osłabia ryzyko powstania schorzeń zębów a także dziąseł.

fototerapia

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
dom

Autor: kjg photos (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com
Dla kogo jest przeznaczone piaskowanie zębów? Piaskowanie ząbków jest przeznaczone dla: palaczy, osób popijających sporo kawusi jak też herbaty, ludzi noszących ortodontyczne aparaty, posiadaczy tzw. stłoczonych ząbków, ludzi, którzy zdecydowali się na bielenie zębów. Jednostki te powinny zdecydować się na zabieg co kilka miesięcy. Piaskowanie zębów jest zabiegiem profilaktycznym, który realizuje się co pół roku.

Systematyczne poddawanie ząbków piaskowaniu, w celu likwidowania drobnych przebarwień, sprawi, iż zapobiegniemy rozwojowi bakterii, chorobom zębów a także dziąseł i zachowamy ładny wygląd ząbków. Nieomal każdy dentysta Łódź, wykonuje piaskowanie.