Bez kategorii

Parę spostrzeżeń na temat minionych świąt w Polsce

Dopiero co minęły – sądem większości z nas – najbardziej rodzinne święta w roku. Oczywiście ów frazes czasem budzi grozę, bowiem poniektórzy z nas czują się trochę przymuszeni do świętowania. Dlatego pozwolę sobie na kilka uwag, aby tę grozę następnym razem nieco zminimalizować.

Lego

Autor: Mark Longair
Źródło: http://www.flickr.com

Sarmackie obyczaje stawiają przed nami wyśrubowane wymogi w tym temacie. Musi być koniecznie obficie, bez względu na to czy nas na to stać, bądź czy po prostu odpowiada nam zalecany nadmiar. Na wigilijnym stole 12 potraw, przez cały okres świąteczny również uginające się stoły, hojne prezenty. Częstokroć kończy się to nie tylko kłopotami gastrycznymi, przemęczeniem, ale również kłopotami finansowymi (zwłaszcza jeśli ktoś zdecydował się na szybką, przedświąteczną pożyczkę żeby podołać tym wszystkim świątecznym obyczajom). Więcej informacji tutaj: klocki dziecięce.

Myślę jednak, że jeżeli szczerze sobie odpowiemy na pytanie jak mamy wolę świętować, i się do rezultatów tych przemyśleń zastosujemy, nie będziemy żałować. Oczywiście konieczne będzie przeprowadzenie negocjacji (szkolenie z negocjacji warszawa) z pociechami (już w fazie pisania listów do św. Mikołaja) że może tym razem miast kolejnej gry na xbox lub playstation zadowoli się dorastająca pociecha po prostu świetną książką, i miast zamieniać w proch przybyszów z kosmosu zagłębi się w świecie własnej fantazji podążając za czytaną historią.

Może to nam sprawić trochę kłopotu, jednakże każda rewolta jest nieco krwawa. Nie uważam że konsole do gier to samo zło, ale jak we wszystkich ludzkich sprawach potrzebny jest umiar. Podmienienie Xbox na starą dobrą lekturę bądź na przykład planszową grę może być pozytywne całej rodziny. Nic tak nie zbliża członków rodziny do siebie jak wspólne czytanie czy wspólna zabawa. Niezłym pomysłem na podarek dla potomka mogą być również klocki, rzecz jasna odpowiednie do wieku dziecka. Tak jak tutaj: pełne info.

klocki dla dzieci

Autor: bnilsen
Źródło: http://www.flickr.com

Młodszym polecam klocki Lego Duplo. Posiadają nieskomplikowane kształty i są dużych rozmiarów, co zapewni maluchom komfortową zabawę. Starsi także odnajdą dla siebie coś ciekawego. Firma produkująca klocki Lego Duplo dla starszych dzieci produkuje zestawy w wyższym stopniu skomplikowane, które spełniają warunki zabawek edukacyjnych, ucząc na przykład praw fizyki przez zabawę.