Zdrówko

Parę dobrych metod na ładne włosy

Piękne włosy to od wieków świadectwo urody, a czasem władzy. Długie i lśniące włosy królów z dawnej dynastii Merowingów odzwierciedlały ich władzę. A każdy z pewnością pamięta z Biblii historię o Samsonie, olbrzymie, który brał swą tężyznę fizyczną ze swoich bujnych włosów.

To zaskakujące, bo mężczyźni zazwyczaj tracą włosy z takiej przyczyny, że mają w ciele wiele testosteronu. A hormon ten, jak wiemy, jest męską mocą. U mężczyzn łysienie nie jest jakimś tragicznym wydarzeniem, zawsze da się przyciąć na krótki. Kłopot jest u kobiet, które nie mają pojęcia, jak dbać o włosy, by te nie wypadały.

włosy

Niszczące się włosy to najczęściej efekt deficytu ważnych witamin, takich jak biotyna. Ten element trudno dostarczyć z potraw, dlatego warto zakupić kompleksowe suplementy witaminowe, sprzedawane w każdej dobrze wyposażonej aptece. Brak biotyny może wynikać z sporej ilości czynników, takich jak chociażby zażywanie preparatów antykoncepcyjnych bądź przechodzenie przez długotrwałą kurację antybiotykami, która niszczy wiele dobroczynnych związków w ciele.

Także niezdrowy sposób życia jest niszczycielem zdrowych czupryn. Jeżeli regularnie palisz tytoń, spożywasz wiele mocnej kawy i działasz w stresie, dla własnego dobra powinieneś postawić zmianę stylu życia. Może to uczynić dużo nie jedynie dla czupryny, a też dla całości formy organizmu oraz humoru, nie wspominając już o niższym ryzyku zachorowania na fatalne schorzenia, takie jak chociażby nowotwory. W serwisie dobrze jest zobaczyć , to dobre źródło informacji o tym leku.

Co na wypadanie włosów? Kilka przydatnych rad, które warto zapisać i stosować regularnie.

– od razu zaznaczamy, że z tą przypadłością warto przejść się do lekarza rodzinnego, by dostać skierowanie do specjalisty. Fachowiec może zalecić skuteczne odżywki, które odżywią włosy i sprawią, że będą mocniejsze. Dermatolog też doradzi, jak trzeba zmienić swój tryb życia – z pewnością będzie to np. zaprzestanie palenia tytoniu.

Jeśli przerzedzanie fryzury jest spowodowane zaburzeniami w gospodarce hormonalnej organizmu, dermatolog może dać leki, zapewniające porcje hormonów. Panie, które zaliczają właśnie czas menopauzy, muszą koniecznie zapytać doktora o takie leczenie. Doktor może również skierować chorego na naświetlanie medycznymi lampami kwarcowymi.

– jest dużo wartych uwagi domowych metod na wypadające i suche włosy. Najpopularniejszą metodą jest wmasowywanie w skórę głowy żółtek jaj, które zawierają witaminy na włosy i całe mnóstwo kluczowych składników odżywczych. Praktykowaną od wieków kuracją jest wcieranie w głowę soku z cebuli. Metoda wydaje się niekorzystna, bo cebula ma nieprzyjemny zapach, ale jej efektywność jest niekwestionowana. Suche włosy potrzebują nawodnienia, więc oprócz kupowania szamponów, które zawierają w składzie związki nawilżające, rozsądnie jest robić to na własną rękę, używając np. świeżo wyciśniętej oliwy z oliwek.