Informacje sportowe

Pamiątki oraz wyróżnienia w szkolnych konkursach sportowych

Większa część z nas ogląda w telewizji (lub niemnodzy oryginalni słuchają w radioodbiorniku) rozgrywek sportowych. Podniecamy się tym, że sportowiec pobiegnie o ułamek sekundy szybciej od pozostałych na 100 m albo na kilometr.

Złota statuetka

Autor: Ulrich Peters
Źródło: http://www.flickr.com
Co więcej, sami również nierzadko regularnie uprawiamy sport – biegamy częstokroć w zaaranżowanych imprezach. W moim regionie najbardziej znane są rajdy rowerowe oraz wyścigi maratońskie. Bywając u mego wuja w korytarzu mijam gablotkę z pucharami które udało mu się otrzymać w wielu – nawet międzypaństwowych maratonach, zatem na dystansie 42 km. Znajdują się tam statuetki w bardzo wielu kształtach i z rozmaitych tworzyw: z metalu, syntetyku itp., ale najpiękniejsze są te wykonane z szkła. Sprawiają wrażenie bardzo wytwornych.

Taki obiekt może zostać zrealizowany w rożnych technologiach: łączony z metalami albo z kamieniem, a nawet z utwardzanym szkłem. Jak bez trudu możemy się domyśleć, hartowanie szkła przeprowadza się w celu zwiększenie niezmienności półproduktu tak, by figurka nie rozpadła się gdy jest przeprowadzane grawerowanie szkła.

Rytownictwo jest jednym z najstarszych zawodów. Projekt rycia w glinie, głazie

Nagroda

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

bądź różnych półproduktach znany już był w Starożytności. Jak ważki był to fach zdradza fakt, że w najistotniejszych mitach greckich czczony jest tenże kunszt (przedstawienie elementów tarczy Achillesa w jednej z edycji mitu o zburzeniu Troi). Od czasów Hellenów stosuje się zupełnie podobne techniki. Naturalnie zmieniły się materiały z jakich stworzone są przybory, ponieważ na przykład grawerowanie szkła przeprowadza się współcześnie za pomocą urządzeń laserowych bądź obrabiarek sterowanych w sposób cyfrowy.

Zastosowanie osiągnięć obecnej chemii (wypalanie metali) umożliwia masowość fabrykacji przez co o wiele obniżają się koszty, przeto opuszczają się ceny. Właśnie dlatego szkoła kung fu koszalin mego dziecka może sobie przyzwolić na ustanowienie pucharu za zajęcie II miejsca w turnieju piłki nożnej dla mego zdolnego synka. Warto też samemu wygrawerowanie w szkle drobiazgu dla przykładu na rocznicę przyrzeczenia powierzyć właściwej firmie za osiągalną cenę. Możemy również pokusić się o zlecenie wyprodukowania opracowanej przez nas samych biżuterii z niepowtarzalnym grawerem.