Edukacja

Pakowanie towaru w przedsiębiorstwie

Znamy różne obiekty, o których zazwyczaj nie myślimy, a często wywalamy je bezrefleksyjnie do kubła. Dopiero ich niedobór wywołuje, że je zauważamy, a świat przestaje być przyjaznym miejscem. Poleca się pewną grę intelektu – wyobraź sobie, że nagle przestają istnieć maszyny pakujące. Spróbuj. Zaczynamy?

magazyn

Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl

W czym hipermarkecie będzie sprzedawane twoje ulubione musli, gdy paczki wyparują? Czym osłonisz cztery kąty przed okropnymi chlapnięciami farby podczas malowania, jeżeli folie stretch (zobacz www.specpack.pl/k/tasmy-bandujace/) będą niedostęne? Udajesz się do urzędu pocztowego, żeby nadać paczkę narzeczonemu w Irlandii… a w zasadzie wysłać mu szmaciany worek z rzeczami, ponieważ opakowań już nie ma. Anihilacja, która dotknęła maszyny pakujące wpłynie nie jedynie na żywot zwykłych konsumentów, a także na działalność całego przemysłu.

Praca w fabrykach gaśnie, ponieważ gdzieś zaginęły taśmy spinające. Masy gotowych towarów leżą w magazynach, bo nie można ich zapakować i przetransportować do hurtowni. Hurtownicy nie biorą produktów bez opakowań. Tak samo sytuacja ma się w przypadku detalistów.

Wzrastają ceny transportu, ponieważ taśmy spinające i owijarki są całkowicie konieczne. Tiry muszą jechać wolno, by nie uszkadzać produktów lub wyściełać (przyczepy gastronomiczne producent) watą. Firmy bankrutują, świat ogarnia krach na ogromną skalę. Czy umiesz zobaczyć w głowie ten bałagan? Dajmy do tej wizji nutkę optymizmu. Spoglądając na historię inwencji człowieka, można liczyć, że kiedyś pojawi się rozwiązanie, może nowy wynalazek, a może kompletnie inny ład globu. Często na pozostałościach starego świata rodzi się następna cywilizacja, to znana sprawa. Najmocniej szokującym wnioskiem z tej szarady wyobraźni jest to, że tak niezauważalna rzecz ma tak dużą funkcję w zwykłym życiu na świecie.

Mądrze asekurować się i zamówić dobre maszyny pakujące do biznesu.